fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności

reklama

20-latka na kasie samoobsługowej w markecie oszukiwała wybierając tańsze produkty. Kobieta ważyła mango i awokado, a na panelu kasy celowo wybrała ikonkę z jabłkiem i gruszką, bo były tańsze. Jej działanie zarejestrowały sklepowe kamery. Młoda kobieta oszukała sklep na 12 złotych. Usłyszała zarzut oszustwa. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali w jednym z marketów w Ełku. Tam pracownik ochrony pracując na monitoringu zauważył przy kasie samoobsługowej niepokojące zachowanie młodej kobiety.

Okazało się, że 20-latka podczas zakupów próbowała zaoszczędzić kilka złotych. Na wadze położyła dwa owoce mango, a później awokado. Jednak na panelu kasy celowo wybrała tańsze owoce: jabłko i gruszkę. W ten sposób oszukała sklep na 12 złotych. Mimo że ta kwota nie jest wysoka kobieta usłyszała zarzut oszustwa.

Zgodnie z polskim prawem, takie działanie traktowane jest jako przestępstwo i w tym przypadku wartość strat nie ma większego znaczenia. 20-latka nie sądziła, że jej zachowanie może zostać zauważone i że mogą ją za to spotkać dotkliwe konsekwencje.

reklama

Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ełk

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Peterek

Nie oszukała sklepu, tylko ukradła. Nie ma zapisu w polskim prawie karnym, że można oszukać maszynę… a tym jest kasa bezobsługowa. Grozi jej tylko mandat max do 500 zl. I to wszystko

odkrywamyzakryte.com

Goj ma się bać! Strach jest metodą kontroli bydła ludzkiego przez „naród wybrany”