fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Olsztyn uruchomi dwa punkty masowych szczepień

reklama

Samorząd Olsztyna wyznaczył na razie dwa punkty w centrum miasta, w których mają się odbywać masowe szczepienia przeciwko COVID-19 – poinformowała wiceprezydent miasta Ewa Kaliszuk. Docelowo w mieście ma być tego typu punktów cztery.

Ewa Kaliszuk, która nadzoruje politykę zdrowotną w Olsztynie poinformowała, że na razie miasto wskazało NFZ dwa miejsca, w których mogą się odbywać masowe szczepienia przeciwko COVID-19. „Oba są w centrum, dość niedaleko od siebie” – dodała wiceprezydent. Jak zaznaczyła, lokalizacja tych miejsc zostanie podana do publicznej wiadomości po zaakceptowaniu ich przez NFZ. Kontrola obu tych miejsc zaplanowana jest na nadchodzący tydzień.

Według wiceprezydent Olsztyna wskazując miejsca do masowych szczepień samorząd kierował się ich dostępnością komunikacyjną (przystanki komunikacji miejskiej i parkingi) oraz zapleczem medycznym na wypadek niepożądanych odczynów.

reklama

„Docelowo chcemy, by takie punkty były cztery. Na ten moment trudno jest o takie miejsca, ponieważ sale gimnastyczne są potrzebne szkołom do przeprowadzania egzaminów ósmoklasistów, zawodowych, czy matur. Gdyby szczepienia odbywały się w czerwcu byłoby z tymi punktami o wiele prościej” – powiedziała Kaliszuk.

Dodała, że miejski basen, w którym była hala sportowa został sprzedany i właśnie jest przekazywany nabywcy, a hala Urania z powodów technicznych jest zamknięta – planowany jest jej gruntowny remont.

„Moglibyśmy oczywiście egzaminować uczniów w salach lekcyjnych, ale to by wymagało zajęcia bardzo wielu pomieszczeń, a w każdym potrzebna jest grupa nauczycieli do nadzorowania egzaminów. Z tego powodu jest to niemożliwe” – dodała Kaliszuk.

Na Warmii i Mazurach planowane jest otwarcie 40 masowych punktów szczepień, m.in. 3 w Elblągu. Przepustowość takich punktów szczepień planowana jest na poziomie 500 szczepionek na dobę.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
odkrywamyzakryte.com

W czasie drugiej wojny światowej wybijali ludzi gazem w obozach koncentracyjnych. Teraz bronią chemiczną dla zmylenia przeciwnika nazywaną szczepionkami. Tylko głupcy dadzą sobie wstrzyknąć nieznaną substancję chemiczną do swojego organizmu 😉

dis

Tak się kryją i nic nie mówią, a przecież wiadomo, że dwa punkty w centrum to szpital wojewódzki i szpital dziecięcy (położone blisko siebie). A dwa kolejne, które mają uruchomić to szpital MSWiA oraz szpital miejski.