24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn uruchomi dwa punkty masowych szczepień

WiadomościOlsztyn uruchomi dwa punkty masowych szczepień

Samorząd Olsztyna ogłosił, że w centrum miasta uruchomi dwa punkty masowych szczepień. W planach jest uruchomienie czterech punktów szczepień. Wiceprezydent miasta Ewa Kaliszuk poinformowała, że dotychczas wyznaczono dwa miejsca, które są niedaleko od siebie i spełniają wymagania logistyczne. Po zaakceptowaniu lokalizacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zostaną one podane do publicznej wiadomości. Plany przewidują, że kontrola obu miejsc odbędzie się na nadchodzący tydzień.

reklama

Wiceprezydent Olsztyna zaznaczyła, że wybierając miejsca na punkty szczepień brano pod uwagę dostępność komunikacyjną oraz zaplecze medyczne na wypadek niepożądanych odczynów. „Docelowo chcemy, by takie punkty były cztery. Obecnie jest to trudne, ponieważ szkoły potrzebują sal gimnastycznych do przeprowadzania egzaminów. W czerwcu byłoby już znacznie łatwiej” – powiedziała Ewa Kaliszuk.

W całym regionie Warmii i Mazur planowane jest otwarcie 40 punktów szczepień, w tym trzy w Elblągu. Przepustowość takiego punktu wynosi około 500 szczepień na dobę.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
12 kwietnia 2021 08:48

Tak się kryją i nic nie mówią, a przecież wiadomo, że dwa punkty w centrum to szpital wojewódzki i szpital dziecięcy (położone blisko siebie). A dwa kolejne, które mają uruchomić to szpital MSWiA oraz szpital miejski.

odkrywamyzakryte.com
12 kwietnia 2021 18:28

W czasie drugiej wojny światowej wybijali ludzi gazem w obozach koncentracyjnych. Teraz bronią chemiczną dla zmylenia przeciwnika nazywaną szczepionkami. Tylko głupcy dadzą sobie wstrzyknąć nieznaną substancję chemiczną do swojego organizmu 😉

Popularne
Ogłoszenia