fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Pijany gnał przez miasto ponad 100 na godzinę

reklama

Ponad dwa promile alkoholu w swoim organizmie miał 40-latek, który kierując osobowym fiatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli drogowej na ul. Mrongowiusza w Olsztynku. Mieszkaniec Olsztynka już stracił swoje prawo jazdy, wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości – grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (08.04.2021) policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie podległym Komisariatowi Policji w Olsztynku, na ul. Mrongowiusza przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń. Po godzinie 12:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fiatem, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 104 km/h. Po podejściu do kierującego okazało się, że jest on również kompletnie pijany – w jego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu.

Teraz 40-letni mieszkaniec Olsztynka musi liczyć się z dłuższą niż 3 miesiące utratą prawa jazdy. Przed sądem będzie tłumaczyć za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami

Źródło: KMP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze