fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Kiedy studenci UWM powrócą na uczelnię? Są dwa scenariusze

reklama

Termin powrotu na zajęcia stacjonarne na uczelniach wciąż stoi pod znakiem zapytania. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przygotował dwa związane z tym scenariusze.

Od 1 marca zajęcia stacjonarne na UWM nie były prowadzone. Obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia, a władze uczelni przygotowały dwa scenariusze na stopniowy powrót studentów – optymistyczny i pesymistyczny.

W przypadku scenariusza optymistycznego zakładamy, że zajęcia będą mogły być wznawiane od 12 kwietnia, tzn. od najbliższego poniedziałku. I do końca semestru będą realizowane zgodnie z planem zajęć. Oczywiście musimy założyć, że ten powrót studentów będzie stopniowy i możliwie rozciągnięty w czasie. W tym scenariuszu optymistycznym zakładamy, że nie będzie dalszych obostrzeń, a sytuacja pandemiczna będzie się poprawiać, a na pewno nie będzie ulegać pogorszeniu – mówi Prorektor ds. kształcenia prof. Paweł Wysocki dla UWM FM.

reklama

W przypadku scenariusza pesymistycznego, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Scenariusz pesymistyczny zakłada, że ta sytuacja będzie się pogarszać i będziemy mieli dalej idące obostrzenia. W takiej sytuacji, zgodnie z rozporządzeniem ministra z 25 lutego bieżącego roku, możemy realizować zajęcia w siedzibie uczelni, ale ze szczególnym zwróceniem uwagi na zajęcia realizowane na ostatnich semestrach studiów, tak, żeby umożliwić ukończenie tych studiów w terminie. Więc w przypadku tego wariantu pesymistycznego zakładamy powrót studentów na zajęcia praktyczne, ale tylko tych, którzy są na ostatnich semestrach studiów, w tych przypadkach, gdy niemożliwa jest inna realizacja zajęć. Natomiast pozostali studenci mają te zajęcia kontaktowe przesuwane na dalszy termin bądź przeprowadzane w trybie zdalnym – tłumaczy prof. Wysocki.

W przypadku obu wariantów, zajęcia, które mogą być realizowane w trybie zdalnym, będą realizowane w ten sposób na pewno do końca semestru.

W pierwszej kolejności powrócą na uczelnię studenci, którzy już uczęszczali na zajęcia stacjonarne oraz studenci wydziałów, które mają już zaplanowany sposób przeprowadzania takich zajęć.

Prof. Paweł Wysocki zapewnia, że będą oni powracać na UWM stopniowo, aby zapewnić im jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Masowy powrót na Kortowo z pewnością nie nastąpi do końca tego semestru.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze