fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Będą regionalizować znoszenie obostrzeń? Minister Zdrowia ujawnia

reklama

Zróżnicowana regionalnie sytuacja dotycząca zachorowań i hospitalizacji jest przesłanką raczej do tego, by również regionalizować znoszenie obostrzeń – powiedział w piątek w radiu RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski pytany w radiu o to, czy obostrzenia będą znoszone regionalnie powiedział, że „nie udzieli takiej jednoznacznej odpowiedzi”, bo sytuacja dotycząca zachorowań jest bardzo zróżnicowana.

„W gruncie rzeczy teraz głównym wyznacznikiem podejmowania decyzji to nie jest nawet poziom zachorowań, ale sytuacja w szpitalach i dostępność respiratorów. To główny element, który różnicuje regiony. Są regiony, które same sobie nie radzą i pomagają im sąsiednie województwa” – powiedział minister zdrowia.

reklama

Dodał, że taka sytuacja „jest raczej przesłanką za tym, żeby regionalizować też znoszenie obostrzeń”.

Zaznaczył, że obecnie woj. warmińsko-mazurskie – na które w pierwszej kolejności nakładano obostrzenia – wraz z woj. podlaskim ma teraz najlepszą sytuację epidemiczną w kraju. Dodał, że na razie jednak liczba dziennych zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest nadal wysoka. Wynosi powyżej 30.

„Jeśli w przyszłym tygodniu będziemy widzieli, że ten poziom jest poniżej 30 zachorowań, to wtedy będzie to przesłanka, by tam wykonywać odważniejsze kroki niż w pozostałej części kraju” – podsumował.

Resort podał w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych – najwięcej od początku pandemii. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zly na państwo

Wal się na ryj gamoniu!!!!!