reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Wyszedł na spacer w trakcie kwarantanny. Został zatrzymany za brak maseczki

WiadomościWyszedł na spacer w trakcie kwarantanny. Został zatrzymany za brak maseczki

Zatrzymany mężczyzna nie stosował się do obostrzeń i nie miał maseczki ochronnej. Wyszedł również na spacer będąc na kwarantannie. W środę (07.04.2021) tuż przed godz. 19:00 dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie podjął czynności służbowe wobec mężczyzny, który szedł ulicą bez maseczki ochronnej. Gdy policjant wylegitymował mężczyznę, od razu skojarzył, że 48-latek powinien przebywać […]

Zatrzymany mężczyzna nie stosował się do obostrzeń i nie miał maseczki ochronnej. Wyszedł również na spacer będąc na kwarantannie.

reklama

W środę (07.04.2021) tuż przed godz. 19:00 dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie podjął czynności służbowe wobec mężczyzny, który szedł ulicą bez maseczki ochronnej. Gdy policjant wylegitymował mężczyznę, od razu skojarzył, że 48-latek powinien przebywać na kwarantannie. Szybko okazało się, że nie dość, iż nie stosował się do przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z zakrywaniem ust i nosa, to jeszcze objęty był kwarantanną i powinien przebywać w domu. 48-letni mieszkaniec Kętrzyna tłumaczył dzielnicowemu, że doskonale wie, że do 10 kwietnia powinien przebywać na kwarantannie ale czuje się doskonale i nie ma zamiaru przestrzegać obostrzeń. Twierdził również, że nie ma obowiązku noszenia maseczki.

Wobec mężczyzny, który nie stosował się do decyzji o kwarantannie, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje. O całej sytuacji policjanci poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na 48-latka wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł.

reklama

Policja apeluje o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami łamania nałożonej na kogoś izolacji lub kwarantanny.

Nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Źródło: KPP w Kętrzynie

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Handel przedmiotami w CS2: od czego zacząć i które skiny odsprzedawać

Przewodnik po handlu CS2: jak działa rynek, które skiny wybierać i jak unikać błędów. Praktyczne wskazówki dla świadomego podejścia.

Dyskoteka Music Bar w Olsztynie. Nowy klub na starówce otwiera się już w ten weekend

Startuje nowy klub Dyskoteka Music Bar. Otwarcie zaplanowano na 24 kwietnia.

Zdrowe lunche z dowozem w Olsztynie. Lunch&Box przygotowuje je codziennie na świeżo

Lunch&Box oferuje świeżo przygotowany lunch dnia, który powstaje na bieżąco.

Jak zorganizować zieloną szkołę na Mazurach: praktyczny poradnik

Dlaczego Mazury to idealne miejsce na zieloną szkołę?

Herbicydy sklep

Jak dobrać herbicyd do uprawy i zachwaszczenia?

Rola systemów LPR w nowoczesnej logistyce

Jak działa system awizacyjno-przepustkowy w logistyce?

Kremacja w Polsce – przebieg, koszty i najczęstsze pytania rodzin

Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomagają rodzinom podjąć świadomą decyzję.

Robot chirurgiczny w Szpitalu Miejskim w Olsztynie – precyzja i bezpieczeństwo

Od dwóch lat w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie wykonywane są operacje robotyczne usunięcia trzonu macicy u pacjentek z rozpoznaniem nowotworu.

Firmy coraz częściej zamawiają lunche do biura. W Olsztynie działa już taka usługa

Posiłki mogą być przygotowane też na szkolenia i wycieczki szkolne. Lunch&Box wprowadził wygodną ofertę.

Jeszcze więcej dobrego rapu podczas jubileuszowej Kortowiady – Kuban dołącza do line-upu imprezy

Kuban, jeden z filarów nowej fali hip-hopu, po raz pierwszy w Kortowie.

Poręczny i efektywny w każdej sytuacji. Odkurzanie bez wysiłku w dwóch ruchach

Bateria, czas pracy i stacja ładowania – co wpływa na komfort użytkowania.

Tankuj i zyskaj kupon na zakupy. Promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn

Zatankuj i odbierz 20 zł na zakupy – trwa promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn. Na miejscu także myjnia z pachnącą pianą i woskowaniem.
reklama
reklama