fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Wyszedł na spacer w trakcie kwarantanny. Został zatrzymany za brak maseczki

reklama

Zatrzymany mężczyzna nie stosował się do obostrzeń i nie miał maseczki ochronnej. Wyszedł również na spacer będąc na kwarantannie.

W środę (07.04.2021) tuż przed godz. 19:00 dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie podjął czynności służbowe wobec mężczyzny, który szedł ulicą bez maseczki ochronnej. Gdy policjant wylegitymował mężczyznę, od razu skojarzył, że 48-latek powinien przebywać na kwarantannie. Szybko okazało się, że nie dość, iż nie stosował się do przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z zakrywaniem ust i nosa, to jeszcze objęty był kwarantanną i powinien przebywać w domu. 48-letni mieszkaniec Kętrzyna tłumaczył dzielnicowemu, że doskonale wie, że do 10 kwietnia powinien przebywać na kwarantannie ale czuje się doskonale i nie ma zamiaru przestrzegać obostrzeń. Twierdził również, że nie ma obowiązku noszenia maseczki.

Wobec mężczyzny, który nie stosował się do decyzji o kwarantannie, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje. O całej sytuacji policjanci poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na 48-latka wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł.

reklama

Policja apeluje o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami łamania nałożonej na kogoś izolacji lub kwarantanny.

Nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Źródło: KPP w Kętrzynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze