fbpx
14 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Samochody z kamerami na ulicach Olsztyna

reklama

Istnieją samochody, które wyposażone są w sprzęt do tworzenia najnowszych map do nawigacji. Takie auta kilka dni temu pojawiły się również w Olsztynie.

Auta TomTom pojawiały się już w innych miastach w Polsce, np. w Poznaniu czy Lublinie. Samochody te działają na podobnej zasadzie jak te od firmy Google, zbierające informacje i obrazy np. do tworzenia map w Google Street View. Różnią się od siebie jednak zamontowanym w środku sprzętem.

Samochody te są wyposażone w szereg urządzeń służących do rejestracji trasy, m.in. kamerę z polem widzenia 360 stopni oraz pięć skanerów laserowych, zadaniem których jest określanie odległości różnych obiektów od samochodu – wyjaśniał kilka lat temu Edward Paplauski z agencji FleishmanHillard, współpracującej z firmą TomTom.

reklama

W wyposażeniu takich aut znajdują się komputery przemysłowe, odbiorniki GPS i czujniki, które pozwalają określić dokładną liczbę przejechanych kilometrów. W Europie jeździ kilkanaście takich aut, których przebyte trasy liczone są w milionach kilometrów.

Głównym zadaniem samochodów pomiarowych TomTom, tzw. mobile mapping vans, jest zbieranie takich informacji jak przydatne elementy infrastruktury drogowej, ograniczenia prędkości, znaki kierunku i miejscowości, a nawet dokładnie rozrysowane pasy na szerszych drogach i większych skrzyżowaniach – tłumaczy Paplauski. – Zebrane przez auta dane po specjalnej obróbce i weryfikacji zostają dodane do map TomTom, z których korzystają użytkownicy zarówno przenośnych nawigacji TomTom, jak i mobilnych aplikacji tego producenta.

Teraz takie samochody można spotkać na ulicach Olsztyna.

 

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze