fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Wybuch butli doprowadził do pożaru

reklama

Strażacy na miejscu pożaru znaleźli zniszczoną butlę po acetylenie, która mogła doprowadzić do wybuchu pożaru.

6 kwietnia 2021r. około godziny 17 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Szczytnie, otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wielbark.

W momencie przyjazdu pierwszego zastępu OSP Wielbark na miejsce zdarzenia, okazało się że strażacy mają do czynienia z pożarem budynku warsztatowego. Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku. Blacha z której była wykonana elewacja oraz dach budynku warsztatu była nagrzana do żywego koloru pomarańczowego, co świadczyło o rozwiniętej fazie pożaru wewnątrz budynku. Strażacy prowadzili działania gaśnicze zarówno od zewnątrz jak i do wewnątrz budynku. W trakcie działań znaleziono butlę po acetylenie, której płaszcz był rozerwany. Rozwinięty pożar oraz znaleziona zniszczona butla, może świadczyć iż przed przyjazdem jednostek doszło do wybuchu butli z acetylenem.

reklama

Na szczęście nikt ze strażaków ani użytkowników budynku nie ucierpiał. Zniszczone zostało wyposażenie warsztatu oraz drewniana konstrukcja budynku. W działaniach brało udział 16 druhów OSP i 7 strażaków PSP.

Dzięki działaniom straży pożarnej, pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki.

Źródło: KP PSP Szczytno

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze