fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Zmarła posłanka z Olsztyna Anna Wasilewska

reklama
Wyślij przez
0

Dziś do naszej redakcji dotarł smutna wiadomość. Odeszła poseł Anna Wasilewska.

Pierwsze nieoficjalne informacje o jej śmierci pojawiły się po godzinie 20:00.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pedagog, samorządowiec i polityk, była wiceprezydent Olsztyna, od 2010 do 2015 członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Zmarła w wieku 63 lat

reklama

Radna sejmiku wojewódzkiego Bernadeta Hordejuk napisała na Facebooku: – Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a w ostatnich latach posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, bez reszty poświęcona sprawom Warmii i Mazur. Informację tę przyjęłam z ogromnym smutkiem. To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia.

Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a…

Posted by Bernadeta Hordejuk on Tuesday, April 6, 2021

— To straszna wiadomość. Szok, brak słów — skomentował Jacek Protas, poseł KO.

Żegnana przez kolegów z partii

Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata. Wielka strata; Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia – napisał na Twitterze lider PO Borys Budka.

Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję; zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował m.in. na Twitterze szef Platformy. „Wielka strata… Odeszła od nas Ania Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia…” – napisał Budka.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO. „Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju” – napisał na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: „Ania – dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie…”. „Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich” – dodała.

„Czasem śmierć przychodzi za wcześnie, wtedy nie umiemy się z nią pogodzić. Zmarła nasza koleżanka, posłanka Anna Wasilewska. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P.” – napisała na tym samym portalu wiceszefowa klubu KO Katarzyna Lubnauer.

„Straszna wiadomość.. żegnaj, Aniu…” – takie słowa zamieścił na Twitterze inny z wiceszefów klubu KO Waldy Dzikowski.

Wiceprzewodniczący klubu Sławomir Nitras napisał: „Odeszła nasza koleżanka. Anna Wasilewska. Mimo choroby zawsze życzliwa, uśmiechnięta. Dobry i mądry człowiek. Smutek. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich”.

„Odeszła Ania Wasilewska. Nasza Ania. Kochana, dobra. Tak niedawno jeszcze rozmawiałyśmy… Te zdjęcia z Tobą nigdy nie będą czarno-białe. Zawsze będą miały Twój ciepły kolor. Serce pękło mi na kawałki” – to z kolei wpis posłanki KO Marzeny Okły-Drewnowicz.

„Aniu. Tych śmierci i rozstań tak bardzo dużo. Każdego dnia. Żegnaj” – napisał na Twitterze europoseł Bartosz Arłukowicz.

Kondolencje od prezydenta Olsztyna

Swoje wyrazy współczucia złożył również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Napisał na Facebooku: – Są wiadomości, na które jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Nagłe, tragiczne, niezrozumiałe. Taka porażająca wiadomość dotarła do mnie dzisiaj – zmarła Anna Wasilewska, posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna. Życzliwa, zaangażowana, skromna i wyważona w poglądach, po prostu – dobry człowiek! Aniu, spoczywaj w pokoju!

Źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze