27 C
Olsztyn
piątek, 12 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmarła posłanka z Olsztyna Anna Wasilewska

WiadomościZmarła posłanka z Olsztyna Anna Wasilewska

Dziś do naszej redakcji dotarł smutna wiadomość. Odeszła poseł Anna Wasilewska.

reklama

Pierwsze nieoficjalne informacje o jej śmierci pojawiły się po godzinie 20:00.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pedagog, samorządowiec i polityk, była wiceprezydent Olsztyna, od 2010 do 2015 członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Zmarła w wieku 63 lat

reklama

Radna sejmiku wojewódzkiego Bernadeta Hordejuk napisała na Facebooku: – Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a w ostatnich latach posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, bez reszty poświęcona sprawom Warmii i Mazur. Informację tę przyjęłam z ogromnym smutkiem. To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia.

Dzisiaj odeszła od nas Anna Wasilewska, była wiceprezydent Olsztyna, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego a…

Posted by Bernadeta Hordejuk on Tuesday, April 6, 2021

— To straszna wiadomość. Szok, brak słów — skomentował Jacek Protas, poseł KO.

Żegnana przez kolegów z partii

reklama

Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata. Wielka strata; Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia – napisał na Twitterze lider PO Borys Budka.

36-latek kierujący Hondą nie zastosował się do znaku B-20 „STOP”

Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję; zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował m.in. na Twitterze szef Platformy. „Wielka strata… Odeszła od nas Ania Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia…” – napisał Budka.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO. „Dziś odeszła od nas posłanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, bardzo dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju” – napisał na Twitterze szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka napisała na Twitterze: „Ania – dobry, spokojny człowiek. Pełna empatii i wiary w ludzi. A niedawno jeszcze widziałyśmy się w Sejmie…”. „Bardzo smutno. Wyrazy współczucia dla bliskich” – dodała.

„Czasem śmierć przychodzi za wcześnie, wtedy nie umiemy się z nią pogodzić. Zmarła nasza koleżanka, posłanka Anna Wasilewska. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P.” – napisała na tym samym portalu wiceszefowa klubu KO Katarzyna Lubnauer.

Tymczasowy budynek dworca PKP od środy dostępny w Olsztynie dla podróżnych

„Straszna wiadomość.. żegnaj, Aniu…” – takie słowa zamieścił na Twitterze inny z wiceszefów klubu KO Waldy Dzikowski.

Wiceprzewodniczący klubu Sławomir Nitras napisał: „Odeszła nasza koleżanka. Anna Wasilewska. Mimo choroby zawsze życzliwa, uśmiechnięta. Dobry i mądry człowiek. Smutek. Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich”.

„Odeszła Ania Wasilewska. Nasza Ania. Kochana, dobra. Tak niedawno jeszcze rozmawiałyśmy… Te zdjęcia z Tobą nigdy nie będą czarno-białe. Zawsze będą miały Twój ciepły kolor. Serce pękło mi na kawałki” – to z kolei wpis posłanki KO Marzeny Okły-Drewnowicz.

„Aniu. Tych śmierci i rozstań tak bardzo dużo. Każdego dnia. Żegnaj” – napisał na Twitterze europoseł Bartosz Arłukowicz.

Kondolencje od prezydenta Olsztyna

Swoje wyrazy współczucia złożył również prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Napisał na Facebooku: – Są wiadomości, na które jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Nagłe, tragiczne, niezrozumiałe. Taka porażająca wiadomość dotarła do mnie dzisiaj – zmarła Anna Wasilewska, posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna. Życzliwa, zaangażowana, skromna i wyważona w poglądach, po prostu – dobry człowiek! Aniu, spoczywaj w pokoju!

Źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×