4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pijany kierowca uszkodził auta w Barczewie. Media: to były burmistrz

WiadomościPijany kierowca uszkodził auta w Barczewie. Media: to były burmistrz

Kompletnie pijany kierowca spowodował w piątek kolizję, uszkadzając dwa inne samochody w Barczewie – poinformowała policja. Według „Gazety Olsztyńskiej” sprawcą tego zdarzenia jest były burmistrz Barczewa Lech N.

reklama

Oficer prasowy olsztyńskiej policji podkom. Rafał Prokopczyk powiedział, że zdarzenie drogowe w Barczewie to kolizja – nikt nie został ranny, a uszkodzone są trzy samochody osobowe.

Poinformował, że sprawcą zdarzenia był 70-letni kierujący peugeotem, który na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze najechał na tył innego auta. A to z kolei, w efekcie domina uderzyło w kolejny samochód.

reklama

„Sprawca był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało ponad 2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i odpowie za swoje zachowanie przed sądem” – przekazał.

Interwencja żołnierzy na S7. Zatrzymali potencjalnego zabójcę

Jak ocenił, zachowanie kierującego to przykład skrajnej nieodpowiedzialności.

reklama

Policja nie ujawniła tożsamości ani inicjałów sprawcy tego zdarzenia. Nie odniosła się też do doniesień medialnych na jego temat.

„Gazeta Olsztyńska” napisała, że to były burmistrz Barczewa Lech N., który „upił się w Wielki Piątek i rozbił trzy samochody”.

Był on burmistrzem tego miasta od 2006 r. a w tej kadencji samorządu jest radnym powiatowym, uzyskał mandat startując z KKW Platforma, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska. 

Pijany kierowca uszkodził auta w Barczewie. Media: to były burmistrz pijany kierowca Wiadomości Pijany kierowca uszkodził auta w Barczewie. Media: to były burmistrz pijany kierowca Wiadomości Pijany kierowca uszkodził auta w Barczewie. Media: to były burmistrz pijany kierowca Wiadomości

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
2 kwietnia 2021 23:01

Ponad 2% alkoholu. Toż on był pijany jak bela.

Andrzej
3 kwietnia 2021 09:27

Tylko wysokie kary, w tym bezwzględna kara więzienia odstraszą takich „asów” od wsiadania za kierownicę pod wpływem.

Popularne
Ogłoszenia

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany. Szokuje jego wiek

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany. Szokuje jego wiek