17 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurskie. Rekordowo dużo pacjentów covidowych pod respiratorami

WiadomościWarmińsko-Mazurskie. Rekordowo dużo pacjentów covidowych pod respiratorami

W piątek szpitale Warmii i Mazur miały aż 123 chorych na COVID-19, u których konieczna była terapia respiratorowa. To rekordowa liczba zajętych respiratorów w regionie od początku pandemii – poinformowały służby prasowe wojewody.

reklama

Województwo Warmińsko-Mazurskie ma obecnie 1 464 łóżka covidowe, z czego zajęte są 974 łóżka, czyli 67%. Liczba zajętych respiratorów wynosi 123 mieszkańców, co stanowi aż 71% z 174 łóżek respiratorowych dla chorych z COVID-19. “Liczba zajętych respiratorów jest najwyższa od początku pandemii” – zauważył rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Guzek podkreślił, że w tym tygodniu na Warmii i Mazurach było o około 1 000 zakażeń mniej niż w ubiegłym tygodniu. Jednakże wzrost liczby pacjentów wymagających terapii respiratorowej, mimo spadku obłożenia łóżek szpitalnych, świadczy o częstotliwości występowania ciężkiego przebiegu choroby. Rzecznik zauważył, że ludzie często trafiają do szpitala zbyt późno, w zaawansowanym stadium choroby.

reklama

Po świętach bazy łóżek w Iławie, Działdowie, Giżycku, Szczytnie, Lidzbarku Warmińskim i Nowym Mieście Lubawskim zostaną zwiększone. Według Ministerstwa Zdrowia w piątek potwierdzono 662 nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Wskaźnik zakażeń wyniósł 4,66 na 10 tys. mieszkańców, co było drugą najniższą wartością w kraju, zaraz po woj. podlaskim. Zanotowano 18 zgonów – 1 z powodu wyłącznie COVID-19, a 17 w związku z innymi chorobami.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Obserwstor
2 kwietnia 2021 20:55

Zmarła jedna osoba na tak groźna chorobę…

Polecane