23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

W szpitalu tymczasowym szczepi się codziennie ok. 70 osób

WiadomościW szpitalu tymczasowym szczepi się codziennie ok. 70 osób

Około 70 osób szczepionych jest każdego dnia w punkcie szczepień w szpitalu powiatowym w Szczytnie. Szczepienia idą sprawnie, choć zdarzają się incydenty, gdy sami pacjenci nie przestrzegają wyznaczonych godzin i przychodzą wcześniej niż potrzeba – powiedziała w czwartek dyrektor Beata Kostrzewa.

reklama

“Są osoby, które przychodzą na konkretną, umówioną godzinę, ale są i tacy, którzy tego nie przestrzegają. Ich +nasza kolejka+ nie interesuje. Przychodzą od rana i czekają. Robią się zatory. My staramy się rozładowywać kolejkę. Wiadomo, że jeszcze po szczepieniu pacjent 15 minut musi poczekać w poczekalni”- wskazała dyrektor Beata Kostrzewa.

“Zdarzają się i takie sytuacje, gdy pacjenci wpadają do punktu i nie patrząc na jaką godzinę byli umówieni chcą w pierwszej kolejności dostać szczepionkę. Dochodzi do spięć. Widać też jak izolacja wpływa na ludzi. W punkcie szczepień dawno nie widziani znajomi urządzają sobie długie rozmowy zamiast rozejść się do domu. Musimy wówczas ich wypraszać”- relacjonuje dyrektor.

reklama

W punkcie w szpitalu powiatowym w Szczytnie do szczepień kwalifikuje pacjentów dwóch lekarzy, którzy się zmieniają. Szczepią zaś dwie pielęgniarki, także pracujące na zmianę. Mnie więcej do godziny 13.00 większość pacjentów każdego dnia jest zaszczepiona-dodała.

Dyrektor Kostrzewa wskazała, że wcześniej zapisane na szczepienia osoby miały wątpliwości co do szczepionki AstraZeneca. “Mieliśmy dużo telefonów. Ludzie rezygnując podawali raczej inne powody np., że mają gorączkę, że są przeziębieni czy też, że przejmują antybiotyk” – podkreśliła.

Teraz – jak podała szczepienia – idą sprawnie. Szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku.

reklama

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego podały w czwartek, że do tej pory zaszczepionych zostało w regionie 69 proc. pracowników Domów Pomocy Społecznej, którzy zgłosili taką chęć oraz 75 proc. mieszkańców DPS zgłoszonych do szczepienia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia