fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Paradował po OBI z 14-letnią córką bez maseczek. Nie założyli nawet po przyjeździe policji

reklama
Wyślij przez
0

W ostatnich dniach coraz częściej mamy do czynienia ze stanowczą reakcją pracowników ochrony na klientów nieprzestrzegających obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyraźnie określa zasady poruszania się w przestrzeni publicznej w tym na terenie obiektów handlowych.

Z przepisów wyraźnie wynika, że na terenie sklepów, klient ma obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki ochronnej. Policja przypomina, że osoby niestosujące się do obostrzeń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

reklama


Przedwczoraj (23.03.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olszynie przyjął zgłoszenie od pracownika ochrony, że na terenie jednego ze sklepów przy ul. Leonharda w Olsztynie dwie osoby nie stosują się do reżimu sanitarnego. Na miejsce interwencji wysłany został policyjny patrol.

Interweniujący policjanci wylegitymowali 40-letniego mężczyznę i jego 14-letnią córkę. Jak ustalili mundurowi, 40-latek nie reagował na wielokrotne prośby pracownika ochrony o to, aby wraz ze swoją córką podczas zakupów zasłonili usta i nos. Mieszkaniec gminy Dobre Miasto nie stosował się do obowiązku korzystania z maseczki ochronnej nawet w obecności interweniujących policjantów.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację, która będzie podstawą do ukarania 40-latka. Policjanci apelują o stosowanie się do obwiązujących przepisów sanitarnych i jednocześnie informują, że to jak długo jeszcze potrwa stan pandemii zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

źródło: KMP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze