20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

48-latek złośliwie niepokoił swoją matkę. Trafi do aresztu

Wiadomości48-latek złośliwie niepokoił swoją matkę. Trafi do aresztu

48-latek z gminy Jedwabno najbliższe 150 dni spędzi w zakładzie karnym. Najpierw nie dopełnił nałożonego na niego przez sąd obowiązku alimentacyjnego, a potem złośliwie niepokoił swoją 73-letnią matkę.

reklama

Wczoraj (24.03.21r.) parę minut po godzinie 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 73-letniej mieszkanki gminy Jedwabno. Kobieta oświadczyła, że jej 48-letni syn wrócił do domu nietrzeźwy i złośliwie ją niepokoi. Wszczyna kłótnie z byle powodu, zaczepią ją i celowo trzaska drzwiami.

Na miejsce interwencji zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zweryfikowali dane 48-latka w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że sprawca interwencji poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna miał do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo niealimentacji. Miejscowy wymiar sprawiedliwości orzekł, iż długotrwałe niestosowanie się do ciążącego na 48-latku obowiązku, naraziło osoby małoletnie, uprawione do świadczeń, na niemożność zaspakajania przez nie podstawowych potrzeb życiowych.

reklama

Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna został zatrzymany. Za nim jednak trafił do zakładu karnego, najpierw musiał wytrzeźwieć, a następnie odpowiedzieć za popełnione wykroczenie z art. 107 Kodeksu wykroczeń tj. złośliwe niepokojenie, którego dopuścił się wobec swojej 73-letniej matki.

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia