26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Półbuty męskie, które możesz założyć na co dzień

Materiał zewnętrznyPółbuty męskie, które możesz założyć na co dzień

Chociaż stopniowo można sobie pozwolić na coraz więcej, to moda męska wciąż jest stosunkowo jednolita. Codzienne półbuty męskie muszą być przede wszystkim wygodne, ale powinny też świadczyć o stylu i charakterze noszącego. Jakie można założyć na co dzień i do jakich ubrań będą pasowały najlepiej?

reklama

Czym są półbuty męskie?

Półbuty to rodzaj obuwia, których cholewki sięgają do kostek, lub nie ma ich w ogóle. Mogą być wsuwane albo sznurowane. W Polsce były noszone już w czasie średniowiecza. Dziś do takich butów zalicza się między innymi buty sportowe, czy mokasyny.

Eleganckie półbuty męskie lub damskie określa się mianem pantofli. Nie są to jednak zwykle obuwie, które nosi się na co dzień. Są dość wyjściowe i mogą bardzo dobrze pasować do garnituru.

reklama

Sportowa elegancja jest w modzie?

Do niedawna noszenie sportowych butów na co dzień było nie do pomyślenia. Na szczęście moda się zmienia i obecnie nie jest niczym dziwnym, aby założyć sportowe półbuty męskie na spacer lub nawet do pracy, w której nie obowiązuje oficjalny ubiór. Pozwalają one na wygodne i sprawne poruszanie się. Są coraz popularniejsze, a co za tym idzie, na rynku dostępna jest coraz to większa liczba firm i modeli do wyboru.

Wygodne brogsy na co dzień do pracy

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na założenie do pracy sportowych butów. Wtedy warto zastanowić się nad brogsami. Te półbuty męskie skórzane stworzone są według konstrukcji derby i posiadają otwartą obłożynę. Są dość stonowane i mają w sobie nutkę charakteru retro, dzięki czemu będą pasowały do stylizacji z koszulami lub kamizelkami. Brogsy mogą posiadać piankową podeszwę, dzięki której są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Półbuty męskie skórzane z nubuku

Skórzane buty są bardzo często tymi najtrwalszymi. Odporne na wodę, mogą być skutecznie użytkowane przez lata, o ile wybierzemy model wysokiej jakości. Jeśli jednak klasyczna skóra jest zbyt twarda, można postawić na tę wykonaną z nubuku. Jest ona wykończona od strony lica po jego oszlifowaniu. Najczęściej na naszym rynku można znaleźć skórę bydlęcą. Zwykle garbuje się ją metodą chromową. Na dodatek, może być wykonana tylko z wysokiej jakości materiału.

reklama

Takie półbuty zwykle są nieco mniej eleganckie od brogsów, ale jednocześnie mogą być w wielu środowiskach lepiej widziane niż typowe buty sportowe. Występują w różnych wzorach i rodzajach, dzięki czemu można bez problemu dobrać je do swojego codziennego stylu.

Wygodne, ale wciąż dość eleganckie – mokasyny

Mokasyny są świetnym przykładem obuwia wykorzystywanego przez mężczyzn na co dzień od lat. To półbuty męskie skórzane, które nie posiadają obcasa. Ich podeszwa i cholewka wykonane są z jednego płatu materiału. Zakłada się je poprzez wsunięcie na gołą stopę. Są cenione przez swoją wygodę i często noszone w chłodniejsze dni.

Pierwowzór tego obuwia powstał już bardzo dawno. Były wykorzystywane przez plemiona Ameryki Północnej. Wykonywano je wówczas z jednego kawałka skóry. Były bardzo lekkie i zapewniały ciche poruszanie się po lesie.

Oczywiście te buty to tylko przykłady. Rodzajów męskiego obuwia, które można nosić na co dzień, jest znacznie więcej i tak naprawdę ogranicza Cię jedynie własne poczucie estetyki.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane