fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

reklama

Przysięga wojskowa jest jedynym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. To wyraz patriotyzmu, oddania i zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dzień ten zapisuje się w kartach pamięci każdego żołnierza i ich rodzin jako szczególny, zwieńczający trud, jaki włożyli podczas całego szkolenia, ale także będący początkiem dalszej drogi jako żołnierza Wojska Polskiego.

W sobotę, 20 marca br. w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło blisko 60 ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego czy ełckiego.

Wśród nich znaleźli się nauczyciele, pielęgniarki, studenci, psychologowie, mistrz Polski w MMA oraz mistrzyni w sztafecie 4x100m, strażacy z OSP, instruktor jazdy konnej i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno – chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

reklama

„Pamiętajcie, że każdy kto zdecydował się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, po to, by służyć swojej Ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Gratuluje wam decyzji, jaką podjęliście i jednocześnie dziękuję ze zdecydowaliście się służyć w tym trudnym czasie pandemii. Jestem pełen uznania dla Was , gdyż ukończyliście wyczerpujące szkolenie podstawowe i jesteście gotowi do wsparcia lokalnej społeczności”
– zwrócił się do żołnierzy Dowódca 4W-MBOT.

Podczas uroczystości, płk Mirosław Bryś został uhonorowany odznaką okolicznościową 100-lecia Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego „Soli Deo Gloria”.

W imieniu Ewangelickiego Biskupa Wojskowego medal wręczył ks. ppor. Wojciech Płoszek, składając jednocześnie podziękowanie za współpracę na rzecz duszpasterstwa wojskowego.

Miłym akcentem po zakończeniu uroczystości przysięgi wojskowej, było gromkie „sto lat” odśpiewane dla Dowódcy Brygady i symbolicznie wręczone kwiaty z okazji zbliżających się urodzin.

Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Przysięga wojskowa w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.fot. 4.W-MBOT
Źródło: 4.W-MBOT

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze