18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Ogromne kolejki bez zachowania dystansu w Szpitalu Uniwersyteckim

OlsztynOgromne kolejki bez zachowania dystansu w Szpitalu Uniwersyteckim

Czytelnicy przesłali nam zdjęcia z wewnątrz Szpitala Uniwersyteckiego. Na korytarzu utworzyła się długa kolejka, w której nie przestrzegano zachowywania dystansu i nie wszyscy mieli na sobie maseczki.

reklama

Nadesłane zdjęcia pochodzą z ubiegłego tygodnia. Według relacji przebywającego tam czytelnika, kolejka była długa na kilkadziesiąt osób. Większość miała nie zwracać uwagi na zachowanie dystansu społecznego, część zdejmowała maski do komunikacji między sobą, lub zaczerpnięcia oddechu.

Ogromne kolejki bez zachowania dystansu w Szpitalu Uniwersyteckim

Z informacji nam przekazanych wynika, że sytuacja miała miejsce przez nie przyjście do pracy jednego z lekarzy. W wyniku tego powstała duża kolejka. Zapytaliśmy władze szpitala o to jak się zapatrują na takie zdarzenia i czy jest to regularnym zjawiskiem w ich placówce:

reklama

“Pacjenci wszystkich grup, tak z I dawki jak i z II dawki są zapisywani na konkretny termin z ustalonym dniem i godziną szczepienia, niestety w praktyce nasz Punkt Szczepień przeżywa oblężenie. W 90% seniorzy umówieni na godziny np. południowe zgłaszają się jeszcze przed otwarciem punktu szczepień ( tj. 07:00). Ponadto pracownicy szkół , mimo ustalonych godzin szczepienia ( 20 osób na godzinę )przybywają wszyscy o tej samej porze w obawie, że nie starczy szczepionek” – tłumaczy nam koordynator Punktu Szczepień oraz Przychodni USK w Olsztynie.

“Dodatkowo stawiają się studenci, którzy zwalniają się z zajęć całymi grupami nie respektując wyznaczonych godzin szczepień. Trzeba też dodać, że codziennie zgłasza się osobiście bardzo duża grupa osób zainteresowanych szczepieniem ,chcą zagwarantować sobie możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19 w pierwszym możliwym terminie”

Jak twierdzą przedstawiciele szpitala, na drzwiach znajdują się informacje o zachowaniu odstępu i zgłaszaniu się na wyznaczoną godzinę. Na podłodze ponalepiano specjalne oznaczenia, wyznaczające 2m od poprzedzającej osoby. Niestety, przybywający pacjenci nie respektują tych nakazów:

reklama

“Personel punktu szczepień cały czas, w każdej wolnej chwili, między szczepieniami wychodzi na korytarz prosząc o zachowanie dystansu oraz przybycie na wyznaczoną godzinę. Pouczenie pomaga tylko na chwilę, oczekujący ponownie gromadzą się w grupach” – mówi koordynator Punktu Szczepień oraz Przychodni USK.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Xxx
18 marca 2021 18:14

Punkt wymazowy jest od godziny 8.00 a pacjenci przychodzą już o 7.00 i są to przeważnie seniorzy i tworzą sztuczny tłok.

Zuzia
22 marca 2021 01:07

No i przez te dwa dni takich tam kolejek moja mama załapała wirusa

Polecane