fbpx
11 C
Olsztyn
wtorek, 26 października, 2021
reklama

Zmarł zasłużony profesor UWM Jarosław Moszczyński

reklama

Zmarł wieloletni pracownik Katedry Kryminalistyki i Medycyny Sądowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dr hab. Jarosław Moszczyński, prof. UWM. Miał na swoim koncie wiele zasług w dziedzinie kryminalistyki.

Zatrudniony w Katedrze był od roku 2003. W roku 2016 został jej kierownikiem. W latach 1988-2003 pracował w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP jako ekspert, naczelnik Wydziału Daktyloskopii oraz zastępca dyrektora CLK KGP.

Zmarł prof. UWM. Przyczynił się do rozwoju polskiej daktyloskopii
Źródło: uwm.edu.pl

Przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju polskiej daktyloskopii – wdrożył krajowy system automatycznej identyfikacji daktyloskopijnej (AFIS), który umożliwia wykrywanie w ciągu roku kilku tysięcy sprawców przestępstw, a także weryfikację tożsamości osób zatrzymanych, przekraczających granicę państwa oraz NN zwłok.

reklama

Rozwinął sieć nowoczesnych, policyjnych laboratoriów daktyloskopijnych, gdzie wykorzystywane są zaawansowane technologicznie, skuteczne metody wizualizacji śladów linii papilarnych.

Wykonał ponad 2 tys. ekspertyz kryminalistycznych oraz przeprowadził ok. 400 oględzin miejsc przestępstw.

Był autorem ponad 100 publikacji, które widniały zarówno w polskich, jak i zagranicznych periodykach. Stworzył podręczniki, z których korzystają uczelnie w całym kraju.

Był również wiceprezesem i członkiem Rady Naukowej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Pozostawił po sobie ogromny dorobek naukowy, z którego z pewnością będą korzystać kolejne pokolenia.

Źródło: uwm.edu.pl

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze