fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Płatny parking pod kolejnym dużym sklepem w Olsztynie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Niedawno Auchan, a teraz PSS Społem. Prezes ma dość nieuczciwej praktyki parkujących, którzy uciekali przed płatną strefą parkowania.

Supermarket Malwa, znajdujący się na ul. Piłsudskiego, nieopodal centrum handlowego Victor i hali Uranii, ma nie nie mały problem z wiecznie zajęty miejscami parkingowymi. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozszerzanie się strefy Płatnego Parkowania w Olsztynie. To właśnie w okolicy Malwy niedawno ustanowiono kolejny parking płatnym, a kierowcy, którzy tam stawali, przenieśli się pod halę Uranię. OSiR zareagował jednak błyskawicznie i też wprowadził płatne parkowanie, więc kierowcy, którzy dotychczas stawali tam, by uniknąć opłat za postój, przenieśli się pod supermarket sieci PSS Społem.

To nie spodobało się prezesowi, Stanisławowi Tunkiewiczowi, który w rozmowie z Wyborczą Olsztyn przyznał, że przez takie działania parkujących, traci pieniądze:

Czytaj też:  To on? Jest nagranie z Galerii Warmińskiej. Sam się prosił o kłopoty
reklama

„Tzw. koszyk klienta zmotoryzowanego jest droższy trzykrotnie od innych. Wynika to z faktu, że taka osoba kupuje więcej, mając możliwość załadowania zakupów do auta. Przez zajęte miejsca postojowe tracę nawet do 10 tys. zł dziennie”

Nie ma co się dziwić, że pod Malwą stanie parkometr. Został już zamówiony i niedługo zostanie zamontowany. Klienci supermarketu nie będą obciążani opłatami za parkowanie. Sieć sklepów nie wyklucza wprowadzenia płatnych parkingów pod jeszcze kilkoma obiektami.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama