fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Kryzys w klubie PiS? Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz grożą odejściem

reklama

Dwóch posłów z naszego regionu może opuścić niedługo szeregi klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o fundusze dla naszego województwa.

Jak donosi portal Interia, Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij chcą odejść z klubu parlamentarnego PiS. Ma to być spowodowane niespełnionymi obietnicami rządu. Chodziło o 300 milionów złotych dofinansowania na walkę z lockdownem, o czym Michał Wypij informował za pomocą swojego Twittera:

Z informacji przekazanych przez Interię wynika, że nic z tego nie będzie:

reklama

„Nie ma decyzji w sprawie pieniędzy dla Warmii i Mazur. Nic nie zostało uzgodnione. Ta pomoc powinna być kierowana do przedsiębiorców, a nie samorządów. W wypadku Małopolski było trochę inaczej, bo cały region stoi turystyką i wzmocnienie infrastrukturalne samorządów miało jakiś sens” – przekazał portalowi Interia ich informator, powiązany z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Gowin wciąż liczy na to, że wsparcie dla Warmii i Mazur uda się uzyskać. W przypadku gdyby to się nie udało, może dojść do poważnych konsekwencji i wystąpienia dwójki posłów z parlamentarnego zespołu PiS-u. Michał Wypij wypowiedział się na temat całej sytuacji w rozmowie z Interią:

„Oczekujemy jak najszybszego wniosku z ministerstwa rozwoju, który zaakceptuje premier Mateusz Morawiecki, a umierające Warmia i Mazury zyskają pomoc niezbędną do przetrwania. Obiecałem wyborcom, że będę twardo zabiegał o interesy regionu i właśnie to robię”.

W podobnym tonie odpowiedział Wojciech Maksymowicz:

„Występujemy o słuszne zadośćuczynienie w tej sytuacji. Co do dalszych działań, jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić. Sprawę stawiamy jednak jednoznacznie. Poseł z Warmii i Mazur nie może zapomnieć o przedsiębiorcach, którym nie pozwolono funkcjonować bez wsparcia. Wsparcie poprzez gminy jest dobrym rozwiązaniem, bo wspiera nie tylko gminy, ale również zmniejsza obciążenia fiskalne przedsiębiorców”

reklama
źródłoInteria

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze