2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Widoczna kultura w Parku Centralnym

OlsztynWidoczna kultura w Parku Centralnym

Za darmo albo za niewielką opłatą olsztynianie będą mogli pobrać z Internetu filmy, muzykę, gry, książki. Projekt “Kultura na widoku” kolejny raz zawita do stolicy Warmii i Mazur.

reklama

Przez dwa miesiące w Parku Centralnym ustawione będą specjalne regały – a na nich okładki utworów, które można legalnie pobrać z sieci. Co zrobić, by ściągnąć płytę albo grę?

Wystarczy wpisać adres internetowy w przeglądarce mobilnej albo zeskanować kod QR – wyjaśnia prezes Fundacji Legalna Kultura, Kinga Jakubowska. – Oczywiście można to zrobić też nie ruszając się z domu. Wystarczy wejść na www.kulturanawidoku.pl.

reklama

“Kultura na widoku” to ponad 900 tytułów podzielonych na pięć kategorii: film, muzyka, książki, gry, historia w kulturze. Wśród nich są płyty autorstwa Artura Rojka, Voo Voo, książki Olgi Tokarczuk, Philipa K. Dicka, filmy z udziałem Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyry.

Jak informuje olsztyński ratusz, przy okazji akcji szereg działań w Parku Centralnym zorganizuje Miejska Biblioteka Publiczna. To “Czytanie w Altanie” (12.08 “Niespodzianka” Ludwika Jerzego Kerna, 19.08 “Bajka o ślimaku Kacperku” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz 26.08 m.in. gra terenowa – wszystkie spotkania o 12:00), gry planszowe (13.08, między 11:00 a 13:00), turniej w PS3 (20.08, między 11:00 a 13:00) oraz Soffowe kino pod chmurką (27.08, między 11:00 a 13:00), czyli najlepsze filmy z SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA organizowanego przez Planetę 11.

reklama

Organizowane będą Strefy Chilloutu, gdzie czekać będą leżaki i frisbee oraz Strefy dla Dzieci, w których najmłodsi będą mieć do dyspozycji zabawki i kolorowanki. Ponadto na miejscu będzie możliwość zapisania się do biblioteki, skorzystania z tabletu oraz wzięcia udziału w konkursach, a także zapoznania się z ofertą biblioteki (książki, filmy, muzyka, audiobooki).

Oficjalna inauguracja projektu we wtorek (11 sierpnia) o godz. 13 w Parku Centralnym przy fontannie.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia