12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Naukowy weekend. Zawody z robotyki w OPNT

OlsztynNaukowy weekend. Zawody z robotyki w OPNT
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Już w najbliższą sobotę (28.02) 45 uczniów z 4 szkół weźmie udział w II Zawodach z projektowania, budowy i programowania robotów w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Zawody realizowane są w ramach projektu Akademia Młodych Inżynierów.

reklama

Zawody są świetną okazją do sprawdzenia zdobytej dotychczas wiedzy i wykorzystania jej w praktyce poprzez rywalizację z uczniami z różnych szkół. Ich uczestnicy to grupa zdolnych uczniów gimnazjów nr 1 i nr 2 z Ostródy, Gietrzwałdu oraz Jedwabna. Są oni jednocześnie uczestnikami kół naukowych z robotyki, które regularnie odbywają się we wszystkich gimnazjach objętych projektem – na co dzień w bezpłatnych zajęciach z robotyki uczestniczy blisko 200 gimnazjalistów z klas I-III.

Projekt realizowany od 2014 r. ma przekonać uczniów, że nauka przedmiotów ścisłych może być łatwa i przyjemna. Zajęcia z robotami pozwalają zdobyć nowe umiejętności, wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną z przedmiotów ścisłych oraz wyjaśnić naukowe wątpliwości uczniów. Uczestnictwo w projekcie to także duży krok w stronę zdobycia atrakcyjnego zawodu. O tym, że osiągnięcie sukcesu w robotyce jest bardzo realne, świadczą liczne międzynarodowe sukcesy polskich studentów, także z małych ośrodków akademickich. Na rynku pracy wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na inżynierów, a nawet studentów zdobywających wiedzę w tym obszarze.

akademia mlodych inzynierow robotyka 2
reklama

Poza realizacją innowacyjnych zajęć z robotyki uczniowie otrzymają wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego. Celem Szkolnego Ośrodka Kariery będzie zwiększenie świadomości w zakresie predyspozycji zawodowych uczniów oraz pomoc w wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Udział w projekcie, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest całkowicie bezpłatny.

20 - latek kradł paliwo z baków samochodów. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności
reklama

II Zawody z projektowania, budowy i programowania robotów odbędą się w sobotę (28.02) w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek BK) w godz. 10-15. Kontakt do organizatora: tel. 600 564 656;

zobacz też: https://tko.pl/140781,2022,03,29,pokrowce-evotec-skuteczna-ochrona-robotow

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×