6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Pokrowce EVOTEC: skuteczna ochrona robotów

Materiał partneraPokrowce EVOTEC: skuteczna ochrona robotów
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

EVOTEC to polska firma, produkująca  profesjonalne, szyte na miarę pokrowce na roboty przemysłowe i maszyny przemysłowe. To światowej klasy lider i ekspert w zakresie zabezpieczania urządzeń.

reklama

Pokrowce ochronne stosowane są w różnych gałęziach przemysłu i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie roboty narażone są na działanie czynników szkodliwych obecnych w środowisku pracy. Misją EVOTEC jest ochrona robotów i urządzeń przemysłowych oraz zapewnienie ich długotrwałej, bezawaryjnej pracy.

Pokrowce ochronne stworzone są z myślą o ochronie robotów przemysłowych.  Umożliwiają ograniczenie awarii i przestojów, co oczywiście wpływa na poprawę wydajności produkcji. Przestoje obniżają efektywność produkcji, mogą również przeszkodzić w terminowej realizacji zleceń. Ponadto, usuwanie takich awarii jest często kosztowne i czasochłonne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dedykowana ochrona robotów może zmniejszyć częstotliwość czyszczenia maszyn, redukując w ten sposób czas potrzebny na zadbanie o ich stan techniczny. Innymi słowy: dedykowane pokrowce dla robotów przemysłowych to konkretne oszczędności, nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Pokrowce ochronne zaprojektowane są z myślą o zachowaniu swobody ruchów robota oraz wykonane z specjalistycznych materiałów technicznych odpowiednio dobranych do warunków pracy i wymagań procesu.

EVO_coat: ochrona w wymagającym środowisku pracy

reklama

Linia pokrowców EVO_coat –https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-coat/ marki EVOTEC to osłony dedykowane robotom, które pracują w procesach malowania proszkowego, natryskiwania, lakierowania mokrego czy nanoszenia powłok. Pokrowce świetnie sprawdzają się w warunkach, w którch dużym wyzwaniem są: opary chemii, podwyższone zapylenie oraz wilgoć. Praca robota w tak wymagającym środowisku wiąże się z koniecznością częstych przestojów poświęconych na czyszczenie urządzenia.

Zanieczyszczenia zbierające się na powierzchni robota, mogą mieć wpływ na jakość lakierowanych detali, ponieważ pył lakierniczy zbierający się na robocie, może opadać na lakierowane elementy i zanieczyszczać je, zaburzając tym samym proces produkcyjny i generując olbrzymie straty. Poza powierzchnią robota na uszkodzenia narażone są również przekładnie, do których dostają się drobinki lakieru, powodując ich zacieranie.

reklama

Pokrowce ochronne EVO_coat wykonywane są ze specjalnego materiału, który nie zawiera silikonów ani wypełniaczy, posiada również właściwości niepylące. Dzięki temu nie zaburza on procesu lakierowania. Powłoka materiału jest odporna na opary i odpryski środków chemicznych powstałych w procesie i skutecznie zabezpiecza robota przed ich przedostawaniem się pod pokrowiec. W zależności od potrzeby, pokrowiec ochronny może być wykonany z materiału posiadającego powłokę o właściwościach antystatycznych, który przystosowany do pracy w strefie zagrożenia wybuchem.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×