6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Rycerzom skradziono cztery miecze

WiadomościRycerzom skradziono cztery miecze

36-letni mężczyzna został zatrzymany przez warmińsko-mazurską policję. Jest on podejrzany o kradzież czterech mieczy i stalowej rękawicy bractwa rycerskiego z Nidzicy, która była wykorzystywana do inscenizacji historycznych walk. Do kradzieży doszło na zamku w Nidzicy pod koniec ubiegłego roku. Narzędzia elektryczne, rusztowanie i drobne przedmioty budowlane, które były własnością firmy prowadzącej prace remontowe na terenie zamku, zostały również ukradzione. Straty oszacowano na blisko 8 tys. zł. Cenny łup nie został odnaleziony pomimo działań podjętych przez policję. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Bractwo rycerskie z Nidzicy działa od wielu lat, zajmując się kultywowaniem tradycji rycerskich oraz propagowaniem historii i kultury średniowiecza. Rycerze z nidzickiej komturii angażują się również w coroczne inscenizacje Bitwy pod Grunwaldem, walcząc po stronie Krzyżaków.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zawisza Biały
3 marca 2021 20:00

Jaki kraj tacy rycerze widać. W średniowieczu taka utrata miecza to była też utrata honoru i poważania. Może chociaż brudne pały zostawili nieszczęśnikom…

Polecane
Ogłoszenia