fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych na szesnastce

reklama

Na DK16 powstanie chodnik z zatokami autobusowymi i oświetleniem. Wykonawca zadania o wartości 3,7 mln zł ma na jego realizację 8 miesięcy.

Budowa chodnika wraz z zatokami autobusowymi i oświetleniem drogi na odcinku drogi krajowej nr 16 między miejscowościami Długie i Kalinowo to przedmiot umowy, którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 1 marca 2021 roku z firmą Ekodrom z Augustowa. To zadanie o wartości 3,7 mln zł, a wykonawca ma na jego realizację osiem miesięcy.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika o szerokości 2 m wzdłuż drogi krajowej nr 16 na odcinku o długości 1,5 km. W ramach zadania powstaną także dwie zatoki autobusowe, oświetlenie drogi w miejscowości Długie wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych. Przy okazji inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

reklama

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: