fbpx
8 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

W pokoju urządzili wytwórnię nielegalnych papierosów

reklama

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej zlikwidowali przydomową fabrykę papierosów. Nielegalnym biznesem zajmowali się mieszkańcy powiatu gdańskiego i otwockiego. Szacunkowa wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi 73 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej 28 lutego zatrzymali pojazd wjeżdżający na posesję w powiecie nowodworskim. Kierowcą był 38-latek, a pasażerką 40-letnia kobieta. Oboje przyjechali z powiatu otwockiego.

W pojeździe ujawniono białoruskie papierosy oraz opakowania do wyrobów tytoniowych znanej marki. W przydomowej wytworni nielegalnych papierosów znajdowały się jeszcze trzy osoby – dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lat oraz 28-letnia kobieta. Chwilę później przybył 52-letni właściciel wraz ze swoją partnerką.

reklama

Podczas przeszukania posesji okazało się, że w pomieszczeniu mieszkalnym stoją urządzenia do produkcji lewych „fajek”. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 64 tys. sztuk nielegalnych papierosów i ponad 33 kg krajanki tytoniowej. Wartość zdeponowanych wyrobów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wynosi 73 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 3 urządzenia do produkcji papierosów oraz materiały służące do wytwarzania lewych wyrobów tytoniowych, m.in.: gilzy papierosowe, folie do paczek i puste opakowania.

Osoby zamieszane w nielegalny biznes poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

 

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: