17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Olsztyn. Ogonek do wymazu, ludzie bez dystansu, z maseczkami na brodzie

WiadomościOlsztyn. Ogonek do wymazu, ludzie bez dystansu, z maseczkami na brodzie

W czwartek rano kolejka do punktu wymazowego przy olsztyńskim szpitalu wojewódzkim ustawiła się pół godziny przed otwarciem. Ogonek rósł z każdą chwilą, niektórzy z oczekujących w zwartych grupkach rozmawiali z innymi, maseczki mieli na brodach.

reklama

W Olsztynie działa kilka punktów wymazowych, jeden z nich mieści się w namiocie na parkingu przy szpitalu wojewódzkim na ul. Żołnierskiej. W czwartek punkt działa od godz. 8, ale kolejka ustawiła się przed nim na pół godziny przed otwarciem. Rosła z każdą chwilą i zanim rozpoczęto pobieranie wymazów, oczekujących było już tak wielu, że nie mieścili się na parkingu.

Nie wszyscy oczekujący w kolejce trzymali dystans. “Ciasno jest, przecież na ulicę nie wejdziemy” – pieklił się jeden z nich, gdy zwrócono mu uwagę, że zbyt blisko podchodzi do innych oczekujących na wymaz. Kilku innych mężczyzn stanęło w grupie blisko siebie i toczyli dyskusję o tym, “jak na cacy chcą nas z tym wirusem załatwić”. Niektórzy z nich mieli maseczki na brodzie. Oczekujący rozsunęli się dopiero wówczas, gdy pracownicy punktu wymazowego zwrócili im uwagę.

reklama

“Proszę państwa, każdy z was może być chory, może zakażać innych. Proszę się rozsunąć i zasłonić usta i nos” – krzyczał zza maski i kombinezonu pracownik punktu wymazowego. Dopiero jego uwaga poskutkowała i oczekujący stanęli w większych odległościach od siebie.

Przez parking, na którym działa punkt wymazowy, przez cały czas przechodzili pracownicy pobliskich zakładów, przechodząc obok oczekujących na wymaz. Po chodniku biegnącym równolegle do parkingu, w odległości ok. 10 metrów, bardzo wielu przechodniów chodziło bez maseczek.

W woj. warmińsko-mazurskim panuje najtrudniejsza sytuacja pandemiczna w kraju, od soboty w regonie zostaną zaostrzone obostrzenia epidemiczne: zamknięte będą instytucje kultury, baseny, hotele i galeria handlowe, a dzieci z klas 1-3 będą się uczyć zdalnie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
No tak
25 lutego 2021 16:25

Tak naprawdę maska nas nie uchroni bo wirus może wejść przez oczy !!!!!!!

Real
28 lutego 2021 16:24

Lekarz medycyny Brajan i lekarz medycyny Seba… Obaj specjaliści…

Polecane