fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Olsztyn. Ogonek do wymazu, ludzie bez dystansu, z maseczkami na brodzie

reklama

W czwartek rano kolejka do punktu wymazowego przy olsztyńskim szpitalu wojewódzkim ustawiła się pół godziny przed otwarciem. Ogonek rósł z każdą chwilą, niektórzy z oczekujących w zwartych grupkach rozmawiali z innymi, maseczki mieli na brodach.

W Olsztynie działa kilka punktów wymazowych, jeden z nich mieści się w namiocie na parkingu przy szpitalu wojewódzkim na ul. Żołnierskiej. W czwartek punkt działa od godz. 8, ale kolejka ustawiła się przed nim na pół godziny przed otwarciem. Rosła z każdą chwilą i zanim rozpoczęto pobieranie wymazów, oczekujących było już tak wielu, że nie mieścili się na parkingu.

Nie wszyscy oczekujący w kolejce trzymali dystans. „Ciasno jest, przecież na ulicę nie wejdziemy” – pieklił się jeden z nich, gdy zwrócono mu uwagę, że zbyt blisko podchodzi do innych oczekujących na wymaz. Kilku innych mężczyzn stanęło w grupie blisko siebie i toczyli dyskusję o tym, „jak na cacy chcą nas z tym wirusem załatwić”. Niektórzy z nich mieli maseczki na brodzie. Oczekujący rozsunęli się dopiero wówczas, gdy pracownicy punktu wymazowego zwrócili im uwagę.

reklama

„Proszę państwa, każdy z was może być chory, może zakażać innych. Proszę się rozsunąć i zasłonić usta i nos” – krzyczał zza maski i kombinezonu pracownik punktu wymazowego. Dopiero jego uwaga poskutkowała i oczekujący stanęli w większych odległościach od siebie.

Przez parking, na którym działa punkt wymazowy, przez cały czas przechodzili pracownicy pobliskich zakładów, przechodząc obok oczekujących na wymaz. Po chodniku biegnącym równolegle do parkingu, w odległości ok. 10 metrów, bardzo wielu przechodniów chodziło bez maseczek.

W woj. warmińsko-mazurskim panuje najtrudniejsza sytuacja pandemiczna w kraju, od soboty w regonie zostaną zaostrzone obostrzenia epidemiczne: zamknięte będą instytucje kultury, baseny, hotele i galeria handlowe, a dzieci z klas 1-3 będą się uczyć zdalnie.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze