fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zmarł olsztyński sędzia Andrzej Kamiński

reklama

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Andrzej Kamiński w środę rano (24 lutego 2021 r.) przegrał walkę z nagłą i ciężką chorobą.

Z ogromnym żalem i wielką przykrością, Sąd Okręgowy w Olsztynie informuje o śmierci ich wspaniałego kolegi Sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie Andrzeja Kamińskiego. Pan sędzia Andrzej Kamiński zachorował na nagłą i ciężką chorobę (koronawirusa), z którą walczył przez kilka dni. Niestety, w dniu 24 lutego 2021 r. przegrał tę walkę i zmarł w szpitalu. Miał 65 lat.


Sędzia Andrzej Kamiński był wieloletnim sędzią Sądu Okręgowego w Olsztynie. W pamięci kolegów pozostanie na zawsze jako człowiek cieszący się powszechnym szacunkiem i uznaniem, a przy tym jako człowiek wobec wszystkich niezwykle uprzejmy, sympatyczny i życzliwy.

Sędzia Andrzej Kamiński ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Karierę zawodową zaczął w 1979 r. jako etatowy aplikant sądowy. W następnych latach zajmował kolejno stanowiska asesora sądowego, sędziego Wojskowego Sąd Garnizonowego w Olsztynie oraz sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Z dniem 30 sierpnia 2012 r. Andrzej Kamiński został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Od chwili objęcia tego stanowiska orzekał w pionie karnym – do 31 lipca 2019 r. w II Wydziale Karnym, a ostatnio w III Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych.

Sędzia Andrzej Kamiński w swojej długoletniej karierze zawodowej pełnił wiele odpowiedzialnych i prestiżowych funkcji. W przeszłości był m. in. Zastępcą Szefa Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie, Zastępcą Prezesa Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, Głównym Specjalistą w Departamencie Sądów Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Dyrektorem Departamentu Sądów Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze