reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia szefa. Teraz odpowie za przestępstwo

WiadomościSwoim zachowaniem wzbudził podejrzenia szefa. Teraz odpowie za przestępstwo

42-letni obywatel Ukrainy pokonując trasę relacji Gdańsk – Rozogi zaczął wykonywać nieplanowane postoje, co zaniepokoiło właściciela firmy, w której kierowca był zatrudniony. Szef postanowił sprawdzić czy z mężczyzną wszystko w porządku.

reklama


W miniony poniedziałek (22.02.21r.) parę minut przed godziną 20:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące podejrzenia kierowania pojazdem ciężarowym, przez 42-letniego obywatela Ukrainy, w stanie nietrzeźwości. Na miejscu zgłoszonej interwencji funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zastali dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że mając podejrzenie, że kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF może być nietrzeźwy, zatrzymali go i poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Mundurowi ustalili również, że za kierownica pojazdu ciężarowego siedział 42-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrudniony był w firmie transportowej położonej na terenie powiatu szczycieńskiego. Tego dnia miał do pokonania trasę relacji Gdańsk – Rozogi. Osoba zgłaszająca, czyli 59-letni właściciel firmy transportowej, w której kierowca był zatrudniony zaniepokoił się, gdy na podglądzie GPS zamontowanym w pojeździe zauważył, że 42-latek na wyznaczonej trasie wykonuje nieplanowane postoje. Mężczyzna postanowił wyjechać swojemu kierowcy naprzeciw i sprawdzić czy wszystko z nim w porządku. W miejscowości Grom zatrzymał 42-latka i od razu wyczuł od niego silną woń alkoholu. O ujęciu nieodpowiedzialnego, nietrzeźwego kierowcy natychmiast powiadomił funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy.

reklama

Kierowca DAF-a został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 3,5 promila. 42-latek został zatrzymany i długo trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Odpowie za przestępstwo kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania na czas od roku do lat 10.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?

Czy Twoja firma jest gotowa na kontrolę RODO?

Obsługa RODO, czyli outsourcing zapewniający spokój.

Najazd kablowy – mały element, który chroni wielkie instalacje

Czym jest najazd kablowy i dlaczego stał się standardem ochrony przewodów.

Delikatesy Na Zdrowie w Olsztynie. Miejsce, w którym smak ma znaczenie

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem.

Jak założyć sprawę spadkową?

Jak przeprowadzić postępowanie spadkowe?
reklama
reklama