fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań

reklama

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione podczas prac ziemnych na jednym z osiedli.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż podczas prac ziemnych na jednej z iławskich osiedli został znaleziony przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na ul. 1 go Maja w Iławie. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że są to granaty moździerzowe z zapalnikami kal. 81 mm. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej.

Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy
fot. KPP Iława


Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisków pilnowali policjanci oraz strażacy. Ze względu na to, że zostały one ujawnione w okolicach bloków mieszkalnych został powołany sztab kryzysowy, który zadecydował, że na czas wydobycia granatów przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego budynki będą nieczynny. Ewakuowano mieszkańców z 57 mieszkań. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństw.

reklama

Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy

Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy

Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy Ewakuowano ludzi z 57 mieszkań. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy

Źródło: KPP Iława

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze