fbpx
19 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Areszt dla podejrzanych o zabójstwo. Grozi im dożywocie

reklama

Sąd Rejonowy w Olsztynie aresztował tymczasowo na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 56-letniego mieszkańca Olsztynka. Jeden z nich jest podejrzany również o grożenie śmiercią świadkowi tej zbrodni.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 24-letniego Łukasza O. i 31-letniego Stanisława N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Są oni podejrzani o dokonanie w minioną środę w Olsztynku zabójstwa Ryszarda K.

„Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że obaj podejrzani dopuścili się popełnienia zarzucanego im czynu” – przekazał w środę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

reklama

Na decyzję o aresztowaniu wpłynęła też grożąca im surową kara i obawa, że na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania innych osób, utrudniając dalszy tok postępowania w tej sprawie.

„Ponadto, w odniesieniu do Stanisława N. należy mieć na uwadze, że jest on podejrzany także o użycie groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowanie wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery” – wyjaśnił sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Dlatego – w ocenie sądu – w przypadku tego podejrzanego istniała uzasadniona obawa, że popełni on ponownie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Jak informowała policja, zwłoki 56-latka znaleziono w jednym z mieszkań w Olsztynku. Funkcjonariusze pojechali tam, żeby sprawdzić otrzymaną informację, że mogło dojść do zabójstwa. Ponieważ drzwi do mieszkania nikt nie otwierał, trzeba je było wyważyć. Po wejściu do środka policjanci znaleźli na podłodze ciało mężczyzny, który nie żył już od kilku dni.

Zabójstwo w Olsztynku. Dwie osoby zatrzymane

Z ustaleń policji wynikało, że 56-latka mogło zaatakować dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej pił alkohol. Obaj zostali zatrzymani w mieszkaniu należącym do ich kolegi. Poszukiwani ukrywali się w łazience, pod prysznicem. W chwili zatrzymania byli kompletnie pijani.

Do wyjaśnienia okoliczności tego zabójstwa zatrzymano początkowo również dwie kobiety, żeby wyjaśnić, czy miały one związek z tym zdarzeniem. „Po przesłuchaniu zostały one zwolnione” – przekazał w środę podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Śledztwo w sprawie zabójstwa w Olsztynku prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. 

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: