fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Czy woda z kranu jest rzeczywiście czysta?

reklama

Pomimo faktu, że woda dostarczana miejskim wodociągiem powinna spełniać wymagania obowiązującego Rozporządzenia Ministra Zdrowia, zdarzają się sytuacje wtórnego zanieczyszczenia wody np. zanieczyszczeniami mechanicznymi (rdza, cząstki uszczelnień, piasek itp.) pochodzącymi ze starych odcinków rurociągów lub domowej instalacji. W wyniku dezynfekcji sieci wodociągowej możliwe jest również pojawienie się intensywnego zapachu chloru w wodzie. Spotykane są też sytuacje pogorszonego zapachu wody o innej genezie niż chlorowanie. Mają one miejsce szczególnie na końcówkach sieci wodociągowych, gdzie woda posiada mniejszy przepływ i ulega stagnacji w rurociągu.

Wszystkie powyższe sytuacje mogą generować dyskomfort korzystania z wody wodociągowej, szczególnie gdy chcemy używać jej w celach spożywczych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na zapewnienie czystej, zdrowej i smacznej wody dostarczanej z sieci wodociągowej jest montaż w okolicy kuchennego zlewu nowoczesnego filtra do wody pitnej np. jednego z modeli Kryształ B ECO lub Kryształ H renomowanej marki AQUAPHOR.

reklama

Czy woda z kranu jest rzeczywiście czysta?

Tego typu filtry wody wykorzystują szereg etapów filtracji, podczas których z wody wodociągowej usuwane są praktycznie wszystkie zanieczyszczenia. Filtry do wody pitnej posiadają wkłady, które po okresie korzystania są wymieniane na nowe, co zapewnia wysoki komfort oraz higienę korzystania z tego typu urządzeń.

Filtr wody AQUAPHOR Kryształ B ECO – zdrowa i smaczna woda prosto z kranu

Filtr do wody Aquaphor Kryształ B ECO, dzięki zastosowaniu 3 stopni filtracji wody, bardzo dokładnie usuwa z niej zanieczyszczenia stałe większe od 0,1 mikrona, związki organiczne, metale ciężkie oraz związki chloru, a także bakterie i pasożyty, pozostawiając przy tym cenne związki mineralne. Tak przefiltrowana woda jest bezpieczna i zdrowa. Wysoka skuteczność filtracji wody uzyskana jest dzięki wykorzystaniu m.in. bardzo dokładnej membrany kapilarnej odpowiedzialnej za skuteczną mikrofiltrację wody oraz aktywowanego węgla z łupin orzechów kokosowych.

Czy woda z kranu jest rzeczywiście czysta?

Filtr wody AQUAPHOR Kryształ H – czysta woda niezostawiająca osadów

W przypadku wody wodociągowej o podwyższonej twardości nieprzekraczającej 250 mg CaCO3/l, idealnie sprawdzi się filtr wody Aquaphor Kryształ H, który dzięki zastosowaniu 3 stopni filtracji oprócz tego, że usuwa z wody zanieczyszczenia stałe większe od 0,8 mikrona, związki organiczne, metale ciężkie oraz związki chloru dodatkowo zmniejsza twardość wody odpowiedzialną za trudne do usunięcia osady z kamienia kotłowego. Wysoka skuteczność tego typu filtra wody została osiągnięta m.in. dzięki wykorzystaniu złoża jonowymiennego wysokiej klasy oraz aktywowanego węgla z łupin orzechów kokosowych.

Filtry do wody AQUAPHOR Kryształ – nowoczesność, innowacyjność i wygoda

Filtry do wody Aquaphor Kryształ B ECO oraz Kryształ H stanowią nowoczesne produkty stosowane do filtracji wody wodociągowej. Zastosowano w nich innowacyjne, niespotykane u producentów innych marek rozwiązania tj:

– nowatorskie konstrukcje głowicy i wkładów filtrujących umożliwiające błyskawiczną, niezwykle prostą do przeprowadzenia, i co bardzo ważne, higieniczną wymianę wkładów

– wykorzystanie opatentowanych, jonowymiennych włókien Aqualen, poprawiających efektywność działania filtrów

– impregnacja elementów filtra aktywnym srebrem o działaniu bakteriostatycznym

– wyjątkowo kompaktowe wymiary (szer. 26 cm, głęb. 9 cm, wys. 34 cm) sprawiające, że filtr wody zmieści się w najmniejszych przestrzeniach

Zastosowanie powyższych rozwiązań oraz wykorzystanie podzespołów wysokiej jakości sprawia, że filtry wody serii Aquaphor Kryształ są bardzo skuteczne, niebywale wygodne podczas eksploatacji, oraz odznaczają się niewielkimi gabarytami.

Wszystkie filtry tej serii posiadają w zestawie chromowaną wylewkę wysokiej klasy. Alternatywą dla dodatkowej wylewki jest podłączenie urządzenia do baterii trójdrożnej.

Więcej informacji na temat filtrów Aquaphor Kryształ B ECO oraz Kryształ H w tym informacje o możliwości montażu można uzyskać w firmie specjalizującej się uzdatnianiem wody tj. INŻYNIERIA WODY z Olsztyna.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze