fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-mazurskie. Wzrosła liczba chorych pod respiratorami

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Wzrosła liczba chorych pod respiratorami

W szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego wolnych jest ponad 600 łóżek covidowych oraz 60 respiratorów. W porównaniu z poprzednim tygodniem wzrosła liczba pacjentów podłączonych do respiratorów.

Według danych Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w piątek z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 500 pacjentów, 77 z nich wymaga wsparcia respiratora. W porównaniu z poprzednim tygodniem liczba pacjentów wymagających wsparcia oddechowego wzrosła o 15 osób.

W ocenie warmińsko-mazurskiego inspektora sanitarnego Janusza Dzisko w najbliższych dniach liczba osób wymagających zarówno hospitalizacji, jak i pomocy respiratorów może wzrosnąć, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w regionie pogarsza się. W piątek powiat nidzicki notuje najwyższy poziom zakażeń w kraju, z tego powodu władze samorządowe zdecydowały o zamknięciu gminnych szkół i przedszkoli.

„Niestety może się okazać, że zakażeni w tym tygodniu ludzie za kilka dni będą wymagali specjalistycznej pomocy” – ocenił Dzisko.

W piątek w szpitalach regionu są 1153 łóżka covidowe oraz 137 respiratorów.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x