-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika

WiadomościNiecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika

Dziś, w dzień 548. rocznicy urodzin wielkiego astronoma, w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa połączona z wystawą na temat autorstwa fresku pt. „Kopernik nadaje ziemię chłopom polskim”.

reklama

Fresk powstał w roku 1954. Przez pewien czas był zasłonięty. Jego odsłonięcie miało miejsce w roku 2017 r. Autorami polichromii są: Jan Ilkiewicz (1916-1969), Henryk Oszczakiewicz (1920-1990) oraz Antoni Szymaniuk (1921-1994).

W programie konferencji znalazł się wykład pt. „Autorzy malowidła w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie” wygłoszony przez Annę Szymańska z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

reklama

Specjalnie na tę okazję przybyły osoby spokrewnione z autorami fresku: Magdalena Modrzyńska z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM, córka Henryka Oszczakiewicza oraz Cezary Szymaniuk z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, syn Antoniego Szymaniuka.

Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika Wiadomości

reklama

Źródło: UW w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia