fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika

Wiadomości Niecodzienna konferencja prasowa z okazji urodzin Mikołaja Kopernika

Dziś, w dzień 548. rocznicy urodzin wielkiego astronoma, w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa połączona z wystawą na temat autorstwa fresku pt. „Kopernik nadaje ziemię chłopom polskim”.

Fresk powstał w roku 1954. Przez pewien czas był zasłonięty. Jego odsłonięcie miało miejsce w roku 2017 r. Autorami polichromii są: Jan Ilkiewicz (1916-1969), Henryk Oszczakiewicz (1920-1990) oraz Antoni Szymaniuk (1921-1994).

W programie konferencji znalazł się wykład pt. „Autorzy malowidła w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie” wygłoszony przez Annę Szymańska z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Specjalnie na tę okazję przybyły osoby spokrewnione z autorami fresku: Magdalena Modrzyńska z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM, córka Henryka Oszczakiewicza oraz Cezary Szymaniuk z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, syn Antoniego Szymaniuka.

Źródło: UW w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x