fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Green Festival bez wsparcia ratusza w tym roku

Wiadomości Green Festival bez wsparcia ratusza w tym roku

Jedna z największych imprez organizowanych co roku w Olsztynie, będzie musiała poradzić sobie bez wsparcia finansowego ze strony miasta. Sytuacja może się jednak zmienić.

Olsztyn Green Festival to coroczny festiwal muzyczny organizowany na plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Według informacji prasowych, w poprzedniej edycji festiwalu, udział wzięło ponad 30 tys. osób. Na rok 2021, festiwal zaplanowano na datę 13-15 sierpnia. Wystąpić mają wielkie gwiazdy polskiej muzyki, m.in: Sanah, Natalia Przybysz czy Miuosh.

Jak do tej pory, festiwal co roku był wspierany przez Urząd Miasta Olsztyna kwotą 500 tys. złotych. Aktualnie nie zanosi się na to, by takie wsparcie przysługiwało organizatorom i w tym roku:

„Faktycznie – nie wpisaliśmy w tegorocznym budżecie pieniędzy na Olsztyn Green Festival” – informuje Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta Olsztyna. – „Jednakże monitorujemy sytuację pandemiczną – jeśli się ustabilizuje, a w lato obostrzenia zostaną zniesione i będziemy wiedzieli że impreza się odbędzie – wówczas poszukamy w budżecie środków, by dokonać korekt i móc wesprzeć to wydarzenie finansowo.

Rzeczniczka opowiedziała także o roli festiwalu na mapie corocznych wydarzeń Olsztyna:

„Olsztyn Green Festival to impreza, która jest już rozpoznawalna w całej Polsce. Zagościła na mapie festiwalowej naszego kraju i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także przyciąga do stolicy Warmii i Mazur turystów. Chcielibyśmy zatem zrobić wszystko by w tym trudnym dla branży turystycznej czasie doprowadzić do zwiększenia liczby gości w naszym mieście. A o tym, że Green jest ceniony przez wiele osób niech świadczy fakt, że ze wszystkich polskich festiwali nasz miał najmniej zwrotów biletów w ubiegłym roku. Co oznacza, że jest ogromna grupa osób, która liczy na to że w tym roku będzie mogło wziąć udział w imprezie”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x