fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

24-latek w BMW rozbił się o barierę koło obwodnicy

reklama

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia okazało się, że 24-letni kierowca nie dość, że był kompletnie pijany to na dodatek kierował na zakazie. Nieodpowiedzialny 24-latek już wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.


Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 24-letni mężczyzna, który w czwartek (18.02.2021 r.) około godziny 23:00 na ul. Płoskiego (DW 598) wjechał w ustawione w pobliżu jezdni ekrany akustyczne. Jak oświadczyli świadkowie zdarzenia, osobowe BMW dosłownie wbiło się w urządzenia drogowe. Dzięki reakcji świadków zdarzenia – mieszkańcowi Torunia i Głuchołazów nieodpowiedzialnemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Świadkowie bezpośrednio po zdarzeniu podbiegli do samochodu, z którego wydobywał się dym i udzielili pomocy kierowcy. Już wtedy było wiadomo, że kierowca jest nietrzeźwy, ponieważ w powietrzu unosiły się opary alkoholu.

Interweniujący policjanci zbadali stan trzeźwości 24-latka. Badanie alkomatem wykazało obecność w jego organizmie alkoholu o stężeniu ponad 2.5 promili. Po sprawdzeniu mężczyznę w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że ciąży na nim aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który to młody człowiek zlekceważył. 24-latek, karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Pojazd, którym poruszał się 24-latek z miejsca zdarzenia został odholowany na policyjny parking. On sam już wkrótce z podjętych decyzji będzie tłumaczyć się przed sądem. Kierowca osobowego BMW odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym może mu teraz grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Źródło: KWP

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: