1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szpital Miejski będzie miał nowego dyrektora

WiadomościSzpital Miejski będzie miał nowego dyrektora

Dotychczasowa dyrektor, Lucyna Kiełbasa, która pełniła rolę tymczasowego szefa szpitala, wraz z początkiem marca nie będzie dłużej pełniła swoich obowiązków. Władze miasta wybrały innego kandydata.

reklama

Szpital Miejski w Olsztynie niedawno pożegnał jednego dyrektora, Andrzeja Bujnowskiego, który pełnił tą funkcję raptem trzy miesiące. Niestety, przez kontrowersje związane z ogłoszeniem wstrzymania zabiegów aborcji przez szpital, został on usunięty ze stanowiska. Pisaliśmy o tym tutaj: Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego odwołany.

Po jego odejściu, tymczasowym dyrektorem została Lucyna Kiełbasa, która również wystartowała jako kandydatka na stanowisko dyrektora na stałe. Poza nią zgłosiło się jeszcze dwoje kandydatów i to właśnie jeden z nich, były dyrektor Polikliniki olsztyńskiej, Marian Stempniak, został jednogłośnie wybrany na to stanowisko. Przeważyło głównie jego doświadczenie. Został on zatwierdzony zarówno przez komisję wyborczą szpitala, jak i prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza. Marian Stempniak nową pracę rozpocznie od 1 marca.

reklama

Nowy dyrektor będzie zmagał się nie tylko z problemami administracyjnymi, ale także finansowymi. Szpital jest w ponad 20 milionowym długu. Stempniak zapewnił, że będzie dążył do redukowania tego zadłużenia.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
23 lutego 2021 17:43

Rozumiem, że teraz aborcje nie będą już wstrzymywane?

Popularne