fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Bezpłatne wsparcie dla przedsiębiorców z regionu. Trwa rekrutacja do projektu

reklama

Bank Żywności w Olsztynie wraz z Kuźnią Społeczną rozpoczynają rekrutację do II edycji Programu Inkubacji Przedsiębiorstw projektu Speed Up Your Business.

Po raz drugi Kuźnia Społeczna i Bank Żywności w Olsztynie ogłaszają nabór do projektu, w ramach którego 30 firm z województwa warmińsko-mazurskiego otrzyma pakiet bezpłatnych usług, które pozwolą im przyspieszyć rozwój biznesu. W drugiej edycji projektu jest 12 wolnych miejsc. – Zależy nam, aby w Speed Up Your Business wzięły udział firmy lokalne, które będą działały na rzecz rozwoju regionu – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Naszą specjalizacją jest żywność i wszystkie procesy z nią związane, więc szczególnie zależy nam na firmach z tej branży. Projekt nie wyklucza jednak przedsiębiorstw związanych z innymi sektorami gospodarki.

Warunki niezbędne, które trzeba spełnić, aby dostać się do projektu, to: prowadzenie działalności na Warmii i Mazurach, funkcjonowanie na rynku nie dłużej niż trzy lata, posiadanie statusu MŚP, uprawnienie do korzystania z pomocy de minimis i przede wszystkim chęć rozwoju.

reklama

Projekt przewiduje, że w trakcie jego trwania, firmy wezmą udział w programie rozwoju przedsiębiorstw, w ramach którego otrzymają pakiet bezpłatnych usług, dostosowanych do ich potrzeb. Są to usługi promocyjne (m.in. identyfikacja wizualna, marketing), doradztwo prawne, obsługa księgowa (dostosowana do każdej formy rozliczeń), ICT (dostęp do działającego w chmurze pakietu narzędzi do zarządzania procesami w firmie), mentoring (grupowy trening biznesowy pod okiem doświadczonych przedsiębiorców), szkolenia i doradztwo. Te ostatnie zaowocują utworzeniem indywidualnej ścieżki rozwoju we współpracy z menedżerem inkubacji, który będzie współpracował z firmą przez cały okres trwania projektu.

W Speed Up Your Business firmami opiekują się menadżerowie z olbrzymim doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy i dotacji, a także we współpracy ze startupami. – Projekt adresowany jest do firm, które są otwarte na spotkania i rozwój, bo spotkań jest dużo, a praca intensywna – mówi Anna Ciesielska. – To może być też szansa dla tych przedsiębiorstw, które ze względu na pandemię muszą się przebranżowić, które miały wcześniej jakieś pomysły na wprowadzenie usługi czy produktu, a nie zawsze był na to czas. Uczestnictwo w projekcie stwarza taką szansę.

Zadaniem menedżerów będzie opracowanie ścieżki rozwoju, stworzenie planu działania. Dorota Łutowicz-Głowacka postrzega swoją rolę praktycznie: – Poza wiedzą i zagadnieniami merytorycznymi zachęcam firmy do tworzenia biznesplanu. On może się przydać w przyszłości przy dotacjach, czy kredytach, bo jeśli firma będzie się rozwijać, to jest szansa, że sięgnie po zewnętrzne finansowanie. Biznesplan trzeba aktualizować pod każdą inwestycję, ale uczestnik projektu, po współpracy ze mną, będzie wiedział już jak to zrobić lub czego wymagać od podmiotu, który taki biznesplan wykonywałby dla niego.

19 lutego 2021 r. w godz. 11:00-15:00 odbędzie się spotkanie informacyjne (online) z kadrą zarządzającą projektem i specjalistami, którzy biorą w nim udział. Można rejestrować sią na nie tutaj.

Czytaj też:  Jest reakcja zdradzonej żony. Romans męża ujawniony na TikTok

Rekrutacja do projektu potrwa do 1 marca 2021 r. Aplikować można tutaj.

Źródło: Bank Żywności w Olsztynie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama