15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Dalszy los petycji ws. zakazu Segregacji Sanitarnej

WiadomościDalszy los petycji ws. zakazu Segregacji Sanitarnej

Działacze z grupy „Wolni i Świadomi Ludzie – Olsztyn” i liczą na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Radę Miasta Olsztyna. Rozmowy odbędą się na najbliższej sesji.

reklama

W dniu wczorajszym (15.02.2021) o godzinie 14:00 odbyło się posiedzenie Komisji skarg, wniosków i petycji. Komisja w pełnym składzie zarekomendowała radnym miasta nieuwzględnianie petycji (ws. zakazu Segregacji Sanitarnej), co wiąże się z rekomendacją jej odrzucenia. Najprawdopodobniej radni miasta pójdą za głosem owej Komisji i ją odrzucą. O złożeniu petycji do ratusza pisaliśmy tutaj: „Wolni i Świadomi” przeciwko segregacji sanitarnej. Skierowali petycję do prezydenta Olsztyna.

Przedstawiciele grupy “Wolni i Świadomi Ludzie” podali swoją relację z tego zdarzenia:

reklama

“W poniedziałek (15.02.2021) Komisja skarg, wniosków i petycji w pełnym składzie zadecydowała o wydaniu rekomendacji dla Radnych miasta ws. naszej petycji, a co za tym idzie – uchwały. Zarekomendowali oczywiście jej odrzucenie. Jak dla nas, nie jest to dziwna decyzja, wręcz przeciwnie… Właśnie tego się spodziewaliśmy… Zapewne członkowie komisji stwierdzili, iż sprawy owej Segregacji Sanitarnej nie zależą od nich, bądź owa Segregacja jest bezprawna (z czym się zgadzamy) i jej obecnie nie ma. Ostatnia teza nie jest prawdziwa. Segregacja jak najbardziej jest…

Osobiście widzieliśmy pisma jakie są wysyłane do Wojska w których mowa jest, iż od zaszczepienia uzależnia się ich awans, wysyłanie na kursy, szkolenia, misje wojskowe. Podobne praktyki wymuszania szczepień mają miejsce w Policji, służbie zdrowia i podmiotach z nią współpracujących, aptekach, MOPS-ach, ostatnio szkolnictwie, korporacyjnych firmach. Przewoźnicy (na razie lotniczy), zapowiadają wprowadzenie zakazu wstępu na pokłady samolotów osób niezaszczepionych. Zapowiadana jest dyskryminacja sanitarna i banicja osób niezaszczepionych na wydarzeniach kulturalnych, sportowych. Coraz odważniejsze w mediach są głosy, mówiące o tym, że niezaszczepieni będą mieli utrudniony dostęp do publicznej służby zdrowia i będą w niej traktowani, krótko mówiąc, jak obywatele drugiej kategorii. Z racji na to wysłaliśmy do Radnych miasta i przewodniczącego pismo prezentujące nasze stanowisko w sprawie owej petycji.

W owym piśmie zaapelowaliśmy, aby w przypadku odrzucenia owej petycji wraz z uchwałą zaproponowali własną uchwałę, w której wyrażony będzie sprzeciw na łamanie prawa i brak zgody na segregację sanitarną obywateli naszego miasta. Pomimo tej decyzji liczymy na kolejne pozytywy i “nie składamy broni” – działamy dalej. Będziemy uważnie patrzeć radnym “na ręce”, a ewentualne skandaliczne decyzje będziemy przypominać przed kolejnymi wyborami. Zachęcamy również do aktywnego śledzenia obrad, w których to będą procedować nad ową petycją. Istnieje taka możliwość TUTAJ“.

reklama

Działacze „Wolnych i Świadomych” chcą, by miasto przyjęło uchwałę, wedle której nie będzie można dyskryminować osób, które zdecydują by się nie zaszczepić i oczekują, by rząd otrzymał gwarancję od producentów szczepionek na skutki, które zaszczepienie może wywołać.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wspieramy
16 lutego 2021 14:42

brawo dla grupy „Wolni i Świadomi Ludzie – Olsztyn”

tyle
16 lutego 2021 14:41

radni to potrafią jedynie kazać mieszkacom, by płacili wysokie rachunki za wodę, czyli mamy płacić za wodę od ilości zużytych śmieci. to zwykła podłośc i chamstwo. Gdzie mieli by uzyć rozumu i rozumieć, że ludzi nie nalżey sgregować sanitarnie. te bezmózgi wykonują polecenia rządu jak barany niezależnie z jakiej opcji sa ci radni byle przy korycie.

Polecane