fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Dalszy los petycji ws. zakazu Segregacji Sanitarnej

Wiadomości Dalszy los petycji ws. zakazu Segregacji Sanitarnej

Działacze z grupy „Wolni i Świadomi Ludzie – Olsztyn” i liczą na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Radę Miasta Olsztyna. Rozmowy odbędą się na najbliższej sesji.

W dniu wczorajszym (15.02.2021) o godzinie 14:00 odbyło się posiedzenie Komisji skarg, wniosków i petycji. Komisja w pełnym składzie zarekomendowała radnym miasta nieuwzględnianie petycji (ws. zakazu Segregacji Sanitarnej), co wiąże się z rekomendacją jej odrzucenia. Najprawdopodobniej radni miasta pójdą za głosem owej Komisji i ją odrzucą. O złożeniu petycji do ratusza pisaliśmy tutaj: „Wolni i Świadomi” przeciwko segregacji sanitarnej. Skierowali petycję do prezydenta Olsztyna.

Przedstawiciele grupy „Wolni i Świadomi Ludzie” podali swoją relację z tego zdarzenia:

„W poniedziałek (15.02.2021) Komisja skarg, wniosków i petycji w pełnym składzie zadecydowała o wydaniu rekomendacji dla Radnych miasta ws. naszej petycji, a co za tym idzie – uchwały. Zarekomendowali oczywiście jej odrzucenie. Jak dla nas, nie jest to dziwna decyzja, wręcz przeciwnie… Właśnie tego się spodziewaliśmy… Zapewne członkowie komisji stwierdzili, iż sprawy owej Segregacji Sanitarnej nie zależą od nich, bądź owa Segregacja jest bezprawna (z czym się zgadzamy) i jej obecnie nie ma. Ostatnia teza nie jest prawdziwa. Segregacja jak najbardziej jest…

Osobiście widzieliśmy pisma jakie są wysyłane do Wojska w których mowa jest, iż od zaszczepienia uzależnia się ich awans, wysyłanie na kursy, szkolenia, misje wojskowe. Podobne praktyki wymuszania szczepień mają miejsce w Policji, służbie zdrowia i podmiotach z nią współpracujących, aptekach, MOPS-ach, ostatnio szkolnictwie, korporacyjnych firmach. Przewoźnicy (na razie lotniczy), zapowiadają wprowadzenie zakazu wstępu na pokłady samolotów osób niezaszczepionych. Zapowiadana jest dyskryminacja sanitarna i banicja osób niezaszczepionych na wydarzeniach kulturalnych, sportowych. Coraz odważniejsze w mediach są głosy, mówiące o tym, że niezaszczepieni będą mieli utrudniony dostęp do publicznej służby zdrowia i będą w niej traktowani, krótko mówiąc, jak obywatele drugiej kategorii. Z racji na to wysłaliśmy do Radnych miasta i przewodniczącego pismo prezentujące nasze stanowisko w sprawie owej petycji.

W owym piśmie zaapelowaliśmy, aby w przypadku odrzucenia owej petycji wraz z uchwałą zaproponowali własną uchwałę, w której wyrażony będzie sprzeciw na łamanie prawa i brak zgody na segregację sanitarną obywateli naszego miasta. Pomimo tej decyzji liczymy na kolejne pozytywy i „nie składamy broni” – działamy dalej. Będziemy uważnie patrzeć radnym „na ręce”, a ewentualne skandaliczne decyzje będziemy przypominać przed kolejnymi wyborami. Zachęcamy również do aktywnego śledzenia obrad, w których to będą procedować nad ową petycją. Istnieje taka możliwość TUTAJ„.

Działacze „Wolnych i Świadomych” chcą, by miasto przyjęło uchwałę, wedle której nie będzie można dyskryminować osób, które zdecydują by się nie zaszczepić i oczekują, by rząd otrzymał gwarancję od producentów szczepionek na skutki, które zaszczepienie może wywołać.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 2

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

11
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x