fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Terytorialsi 45 batalionu lekkiej piechoty testowali nauczycieli przedszkoli

reklama
Wyślij przez
0

Rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach.

Testowanie nauczycieli w całej Polsce z tej grupy potrwa do 19 lutego. Badanie jest dobrowolne i bezpłatne. W poniedziałek rusza również kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19: dla pozostałych grup nauczycieli, nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwa ona do 18 lutego, do końca dnia. W pierwszej kolejności szczepieni byli nauczyciele, którzy prowadzą już zajęcia stacjonarne.

Żołnierze 45. Batalionu Lekkiej Piechoty pojawili się w kliku punktach wymazowych w województwie warmińsko-mazurskim, m. in. Olsztynie, Mrągowie, Szczytnie i Nidzicy. Do badania w tych punktach zgłosiło się blisko 450 nauczycieli. Zespół wymazowy, który na co dzień obsługuje Drive Thru dla zmotoryzowanych na Kortowie, pobierał w specjalnie przygotowanym punkcie w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Lokalizacja została zmieniona ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

reklama

Łącznie Terytorialsi z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wspierając Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w ramach wymazów nauczycieli przedszkoli, pobrali blisko 1330 próbek od nauczycieli z całego województwa. Obszar i czas działań został rozłożony na dwa dni i kończy się dziś.

Źródło: 45. Batalion Lekkiej Piechoty

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze