17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Lekceważąco jechała autobusem miejskim bez maseczki. Interweniowała policja

WiadomościLekceważąco jechała autobusem miejskim bez maseczki. Interweniowała policja

Olsztyńscy policjanci przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej czy środkach komunikacji zbiorowej. W ten sposób unikniesz nie tylko odpowiedzialności karnej ale przede wszystkim zadbasz o zdrowie własne i osób przebywających w bliskim otoczeniu.

reklama

Lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów wykazała się pewna mieszkanka Olsztyna wobec której w czwartek (11.02.2021) interweniowali policjanci. 49-latka nie stosowała się do obowiązku zakrycia nosa i ust podróżując autobusem komunikacji publicznej. Kobieta nie posiadała również zaświadczenia zwalniającego jej z tego obowiązku, w związku z czym funkcjonariusze za popełnione wykroczenie zaproponowali kobiecie mandat karny. 49-latka podczas rozmowy wyraziła lekceważący stosunek do przepisów prawa i skorzystała z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. W tej sytuacji policjanci sporządzili stosowną dokumentację która trafi do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów dotyczącej niestosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych lub skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto w rażących przypadkach naruszeń przepisów sanitarnych policjanci mogą przesłać dokumentację do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która w drodze decyzji administracyjnej ma możliwość nałożenia kary finansowej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
~zebra
14 lutego 2021 13:09

“Lekceważąco jechała autobusem…” Ludzie, czy Wy przed opublikowaniem czytacie to, co napisaliście? Szyk wyrazów w zdaniu woła o pomstę do nieba, nawiasem mówiąc nie tylko w tym tytule, w innych też są takie “kwiatki”…

Jurek
14 lutego 2021 14:59

Nic nie zapłaci, jeszcze może pozwać policjantów. Artykuł z d…

Polecane