fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Mariusz P. udaje niepoczytalnego? Sąd rozpoznaje sprawę usiłowanie zabójstwa partnerki i jej córki

reklama

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie odbyła się w czwartek rozprawa w sprawie dotyczącej umorzenie postępowania wobec mężczyzny podejrzanego o próbę zabójstwa partnerki i jej 2-letniej córki. Wniosek o umorzenie postępowania ze względu na niepoczytalność mężczyzny złożył prokurator.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu – przypomniał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Według ustaleń prokuratora mężczyzna zadał swojej partnerce trzy ciosy nożem w klatkę piersiową oraz dwa ciosy w prawą rękę, a kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej.

reklama

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu 14 grudnia 2020 r. przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność. Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy jednoznacznie stwierdzili, że Mariusz P. w chwili zdarzenia miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie odbyła się rozprawa w sprawie wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność. Rozprawa dotycząca takiego wniosku z mocy prawa odbywa się z wyłączeniem jawności. „Mogę jedynie poinformować, że Mariusz P. przed Sądem nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Tego dnia przed Sądem Okręgowym w Olsztynie dodatkowo przesłuchano m.in. biegłych psychiatrów i psychologów, biegłego lekarza medycyny sądowej oraz 4 świadków” – podał Dąbrowski-Żegalski.

Rozprawa została przerwana do 12 marca. Wówczas sąd planuje przesłuchanie pozostałych świadków. Mariusz P. przebywa w areszcie. 

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: