15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum

WiadomościPorozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum

Pomiędzy jednym z olsztyńskich liceów a 4. Warmińsko-Mazurską Brygadą OT podpisano dziś porozumienie, dotyczące szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego.

reklama

Dziś (12.02.2021r.) o godz. 11.00 w Sali Senatu OSW na ul. Bydgoska 33 w Olsztynie odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy LO CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie a 4. Warmińsko-Mazurską Brygadą OT w Olsztynie. Udział w nim wzięli: Dowódca 4WMBOT w Olsztynie płk Mirosław Bryś, dyrektor Szkoły mgr Katarzyna Wojda oraz Dyrektor Generalny szkół CN-B, ppłk rez. Jarosław Chrobot.

Porozumienie dotyczy szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. Szkoła jest jedyną placówką w powiecie, która otrzymała zezwolenie od Ministra Obrony Narodowej na utworzenie OPW.

reklama

Oddziały Przygotowania Wojskowego są nowym rodzajem oddziału w kształceniu ponadpodstawowym, których tworzenie umożliwiła nowelizacja ustawy Prawo oświatowe. W OPW realizowane jest kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową, a program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego stanowi dodatkowe zajęcia edukacyjne. Nad realizacją programu przygotowania wojskowego, nadzór pedagogiczny sprawuje MON.

4WMBOT jest jednostką patronacką, która realizuje zajęcia praktyczne oraz część zajęć teoretycznych w ramach programu OPW. Szkoła w Olsztynie uczestniczy również w programie MON dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, gdzie ściśle współpracuje z 4WMBOT w Olsztynie.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, staramy się zakupić najnowszy sprzęt, aby przyciągnąć młodego człowieka, który nie będzie musiał pracować ze starym sprzętem. – mówi Dyrektor Generalny szkół CN-B, ppłk rez. Jarosław Chrobot.

reklama

Jestem niezmiernie dumny, że mogłem podpisać porozumienie z OPW, który powstał na bazie Liceum Ogólnokształcącego tutaj, w Olsztynie. Nie ukrywam, że jest to kontynuacja i formalizacja tych rzeczy, które do tej pory robiliśmy. (…) Jest to naturalną rzeczą, że to porozumienie zostało podpisane. – przyznaje Dowódca 4WMBOT w Olsztynie, płk Mirosław Bryś.

W ramach programu wprowadzono również nowe umundurowanie, które obowiązuje podczas ćwiczeń i szkoleń.

Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, OlsztynPorozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, OlsztynPorozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum Wiadomości, Olsztyn

Źródło: Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane