fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Porozumienie Wojsk Obrony Terytorialnej z olsztyńskim liceum

reklama
Wyślij przez
0

Pomiędzy jednym z olsztyńskich liceów a 4. Warmińsko-Mazurską Brygadą OT podpisano dziś porozumienie, dotyczące szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego.

Dziś (12.02.2021r.) o godz. 11.00 w Sali Senatu OSW na ul. Bydgoska 33 w Olsztynie odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy LO CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie a 4. Warmińsko-Mazurską Brygadą OT w Olsztynie. Udział w nim wzięli: Dowódca 4WMBOT w Olsztynie płk Mirosław Bryś, dyrektor Szkoły mgr Katarzyna Wojda oraz Dyrektor Generalny szkół CN-B, ppłk rez. Jarosław Chrobot.

Porozumienie dotyczy szkolenia w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. Szkoła jest jedyną placówką w powiecie, która otrzymała zezwolenie od Ministra Obrony Narodowej na utworzenie OPW.

reklama

Oddziały Przygotowania Wojskowego są nowym rodzajem oddziału w kształceniu ponadpodstawowym, których tworzenie umożliwiła nowelizacja ustawy Prawo oświatowe. W OPW realizowane jest kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową, a program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego stanowi dodatkowe zajęcia edukacyjne. Nad realizacją programu przygotowania wojskowego, nadzór pedagogiczny sprawuje MON.

4WMBOT jest jednostką patronacką, która realizuje zajęcia praktyczne oraz część zajęć teoretycznych w ramach programu OPW. Szkoła w Olsztynie uczestniczy również w programie MON dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, gdzie ściśle współpracuje z 4WMBOT w Olsztynie.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, staramy się zakupić najnowszy sprzęt, aby przyciągnąć młodego człowieka, który nie będzie musiał pracować ze starym sprzętem. – mówi Dyrektor Generalny szkół CN-B, ppłk rez. Jarosław Chrobot.

Jestem niezmiernie dumny, że mogłem podpisać porozumienie z OPW, który powstał na bazie Liceum Ogólnokształcącego tutaj, w Olsztynie. Nie ukrywam, że jest to kontynuacja i formalizacja tych rzeczy, które do tej pory robiliśmy. (…) Jest to naturalną rzeczą, że to porozumienie zostało podpisane. – przyznaje Dowódca 4WMBOT w Olsztynie, płk Mirosław Bryś.

W ramach programu wprowadzono również nowe umundurowanie, które obowiązuje podczas ćwiczeń i szkoleń.

Źródło: Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze