fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejna rozprawa policjantów olsztyńskiej komendy oskarżonych o przemoc

Wiadomości Kolejna rozprawa policjantów olsztyńskiej komendy oskarżonych o przemoc

Proces 17 policjantów z olsztyńskiej komendy miejskiej wciąż trwa. Zostali oskarżeni m.in. o stosowanie tortur wobec przesłuchiwanych osób. Funkcjonariuszom przedstawiono łącznie 72 zarzuty.

Dziś (08.02.2021) o godzinie 9:00 odbyła się kolejna rozprawa dotycząca aktu oskarżenia wobec 17 policjantów komendy miejskiej w Olsztynie, zawierającego zarzuty stosowania tortur oraz przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków, o którym dokładniej pisaliśmy tutaj: Rusza proces ws. stosowanie tortur na komendzie w Olsztynie!.

Do wymuszania zeznań od przesłuchiwanych miało dochodzić od marca 2014 r. do 16 kwietnia 2015 r., a stosowana przez policjantów przemoc miała polegać na biciu, kopaniu, uderzaniu pałką, używaniu gazu i rażeniu paralizatorem.

Sprawę wielokrotnie przekazywano różnym jednostkom, jednak ostatecznie, z polecenia Sądu Najwyższego, proces odbywa się w Sądzie Rejonowym w Ostródzie.

Większość oskarżonych zdecydowała się na złożenie wyjaśnień.

Policjantom grozi od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 340
Nie lubię 7

31 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


31 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

31
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x