fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie

Wiadomości Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie

Wczoraj na ulice Polski wrócił „Strajk Kobiet”. Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Październikowe orzeczenie wywołało protesty w kraju. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego opublikowano w środę wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Z opublikowanego w środę przez TK uzasadnienia wynika m.in., że prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu nie jest wystarczające dla dopuszczalności pozbawienia życia człowieka w okresie prenatalnym, a samo wskazanie na potencjalne obciążenie dziecka wadami ma „charakter eugeniczny”.

TK wskazał też, że ocena dopuszczalności aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, a więc możliwości poświęcania dobra leżącego po stronie dziecka, wymaga wskazania analogicznego dobra po stronie matki, czyli sytuacji zagrożenia jej życia i zdrowia.

Po publikacji uzasadnienia protesty odbyły się m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Olsztynie, Krakowie i Katowicach.

Rozgniewane kobiety nadal maszerują po OlsztynieRozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie Rozgniewane kobiety nadal maszerują po Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 9
ŹródłoPAP

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

11
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x