fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Wniosek policji do Sejmu o pociągnięcie do odpowiedzialności poseł Falej za naklejenie plakatu na drzwiach biura PiS

Wiadomości Wniosek policji do Sejmu o pociągnięcie do odpowiedzialności poseł Falej za naklejenie...

Komendant Główny Policji za pośrednictwem Prokuratora Generalnego wystąpił do Sejmu z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie poseł Lewicy Moniki Falej do odpowiedzialności za wykroczenie. Chodzi o to, że Falej wspólnie m.in. z Martą Lempart umieściła plakat na drzwiach biura PiS i Konfederacji.

Poseł Lewicy z okręgu elbląskiego Monika Falej w środę otrzymała pismo z Sejmu informujące ją o tym, że Komenda Główna Policji za pośrednictwem Prokuratora Generalnego wystąpiła do Sejmu o zgodę na pociągnięcie jej do odpowiedzialności za wykroczenie. Wykroczenie to polegało na tym, że „7 listopada 2020 w Iławie w Domu Handlowym +Feniks+ wspólnie i w porozumieniu z Martą Lempart i Dominiką Kasprowicz umieściła plakaty w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym tj. na drzwiach biura poselsko-senatorskiego partii PiS oraz na drzwiach biura poselskiego partii Konfederacja bez zgody zarządzających tymi miejscami”.

Zdarzenia, o których poinformowała Sejm policja dotyczyły protestów Strajku Kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Policja poinformowała marszałek Sejmu, że zachowanie poseł Falej zostało utrwalone przez lokalne media. „Poseł podczas legitymowania okazała legitymację poselską” – czytamy w piśmie podpisanym przez komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka.

„Ten wniosek nie robi na mnie najmniejszego wrażenia. Będę dalej robić swoje. Ten wniosek to jest też sygnał dla ludzi. Bo skoro za wieszanie plakatów możemy ukarać posła, to z tobą możemy zrobić wszystko. Mam złą wiadomość dla władzy: nie przestraszycie Polaków. Polacy walcząc o swoje prawa podstawowe nie robią nic złego” – powiedziała Falej komentując nadesłany jej z Sejmu wniosek.

Marszałek Witek poinformowała posłankę Lewicy, że skieruje wniosek policji do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Jednocześnie marszałek Witek dodała, że poseł Falej sama może zgodzić się na pociągnięcie jej do odpowiedzialności z kodeksu wykroczeń. Poseł Falej nie poinformowała, czy podjęła w tej sprawie decyzję.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x