fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Zmarł Jerzy Grelewski były prezydent Olsztyna

reklama

W wieku 91 lat zmarł Jerzy Grelewski, prezydent Olsztyna w latach 1973-1977 – podał w poniedziałek urząd miasta w Olsztynie. Był też przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Olsztynie.

Jerzy Grelewski był prezydentem Olsztyna w latach 1973-1977. Objął funkcję 21 grudnia 1973 roku w związku z przywróceniem przez władze urzędu prezydentów miast. Wcześniej, w latach 1971-1973, był przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Olsztynie.

Za jego prezydentury w Olsztynie powstało planetarium, wybudowana została część dzisiejszego osiedla Kormoran na obszarze między ulicami Kołobrzeską a Wyszyńskiego oraz zaczęto prace na osiedlu Nagórki. Odbudowywane było Stare Miasto. W czasie, gdy był przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej urodziła się stutysięczna mieszkanka Olsztyna – przypomniał olsztyński magistrat.

reklama

Jerzy Grelewski urodził się 15 listopada 1929 w Kobiałkach. Zmarł 22 stycznia. 

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: