fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Władze portu lotniczego Olsztyn Mazury: wierzymy, że uda się przetrwać trudny czas

Wiadomości Władze portu lotniczego Olsztyn Mazury: wierzymy, że uda się przetrwać trudny czas

Władze Portu Lotniczego Olsztyn Mazury wierzą, że mimo pandemii i jej skutków dla branży turystycznej, lotnisko dzięki nowoczesnej infrastrukturze przetrwa ten trudny czas. Port lotniczy w Szymanach działa pięć lat.

„Patrząc na tempo rozwoju Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, trudno uwierzyć, że przez pięć lat powstała tak bogata i prężna infrastruktura, będąca komunikacyjnym sercem regionu. Wierzymy też, że mimo epidemii i jej skutków dla biznesu i turystyki, lotnisko nie będzie potrzebowało respiratora, aby przetrwać ten trudny dla branży czas” – ocenił Tomasz Kądziołka, prezes spółki Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

W komunikacie przesłanym Port Lotniczy poinformował, że „kiedy pięć lat temu przecinano wstęgę inaugurującą działalność pierwszego w regionie lotniska pasażerskiego, nie przypuszczano, że tak szybko lotnisko osiągnie ponad sto tysięcy pasażerów podróżujących w tak wielu kierunkach”. Nie spodziewano się również – jak czytamy – że światowa epidemia wystawi je niebawem na próbę. „Dziś – świętując jubileusz u progu 2021 roku – Port Lotniczy Olsztyn-Mazury może poszczycić się statusem jednego z najlepiej przystosowanych miejsc do bezpiecznej podróży w czasach epidemii i to nie tylko w skali kraju” – podano.

Wskazano, że choć historia lotniska zaczyna się przed II wojną światową, dopiero narodziny Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury i pierwszy rejsowy lot linii Sprint Air do Berlina rozpoczęły prężny rozwój infrastruktury lotniczej w samym sercu regionu. „Od pierwszego połączenia pasażerskiego na lotnisko Berlin-Tegel 21 stycznia 2016 roku, siatka połączeń rozrosła się m. in. o Kraków, Wrocław, Monachium, Warszawę, Londyn Luton, Londyn Stansted, Oslo, Lwów, Dortmund, Kolonię, Bremę i Burgas, a liczba pasażerów korzystających z portu lotniczego rosła znacznie szybciej niż planowano” – podano.

Obecnie lotnisko Olsztyn-Mazury obsługuje operacje lotnicze różnego typu – m.in: loty pasażerskie, czarterowe, medyczne, wojskowe, biznesowe, loty General Aviation, szkoleniowe, a w przyszłości planuje również obsługę operacji lotniczych cargo.

Rozwijane są także usługi okołolotnicze, takie jak wynajem przestrzeni biurowej i noclegowej dla szkół lotniczych oraz budowa hangarów w strefie airside z zapleczem technicznym, które będą przeznaczone na godzinny lub dobowy najem.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x