fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Okradł fundusz państwowy na prawie 400 tysięcy złotych. Grozi mu 10 lat więzienia

Wiadomości Okradł fundusz państwowy na prawie 400 tysięcy złotych. Grozi mu 10 lat...

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi, który w latach 2012-2018 dopuścił się licznych oszustw i wyłudzeń, na kwotę blisko 400 tysięcy złotych, na szkodę Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Szczytnie akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Rozóg. Mężczyzna, prowadząc własną działalność gospodarczą, zatrudnił w swojej firmie osoby posiadające orzeczenia o niepełnosprawności. Następnie złożył fałszywe wnioski do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z prośbą o udzielenie mu dofinansowania za zatrudnionych przez siebie niepełnosprawnych pracowników. 42-latek zobowiązał się, że po uzyskaniu dotacji poniesie koszty terminowej płacy oraz uiści składki ubezpieczeniowe za zatrudnione przez siebie osoby. Okazało się jednak, że obowiązku tego nie dopełnił.

Mężczyzna nie opłacał składek na ubezpieczenia społeczne swoich pracowników, w wyniku czego wprowadził w błąd organ uprawniony do udzielania wsparcia finansowego pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością i w okresie od października 2012 do listopada 2017 doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie blisko 400 tys. złotych. Również w okresie, od grudnia 2017 do maja 2018 roku, działając w ten sam sposób, usiłował z tego samego funduszu wyłudzić kolejne dofinansowanie w kwocie blisko 42 tys. złotych. W tym jednak przypadku, zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, iż jego wniosek został odrzucony.

Szczycieńscy śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego postawili 42-letniemu mieszkańcowi Rozóg łącznie 23 zarzuty. Mężczyzna odpowie za liczne wyłudzenia i oszustwa. W jego przypadku odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwa zostanie zaostrzona z uwagi na rozporządzenie mieniem znacznej wartości. 42-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wobec oskarżonego, na poczet przyszłej kary, zastosowała zabezpieczenie i poręczenie majątkowe w łącznej kwocie blisko 400 tys. złotych.

Źródło: KPP w Szczytnie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x