fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 6 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Doszło do walki olsztyńskich policjantów z gangiem włamywaczy. Mieli kastet i nóż

Wiadomości Doszło do walki olsztyńskich policjantów z gangiem włamywaczy. Mieli kastet i nóż

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadzili do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy włamali się do jednej z piekarni znajdującej się na terenie miasta. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów na telefoniczne zgłoszenie, dwaj podejrzani zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a trzeci po kilku godzinach od zdarzenia. Wszyscy odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia. Mężczyźni znani byli olsztyńskim policjantom ze zdarzeń o podobnym charakterze, za co odbywali już kary pozbawienia wolności, w związku z czym będą odpowiadać w tzw. warunkach recydywy.


Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (18.01.2021) na terenie Olsztyna. W nocy około godziny 1:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację, że w pobliżu jednej z piekarni kręcą się podejrzani mężczyźni. Na miejsce niezwłocznie pojechali policyjni wywiadowcy, którzy w pobliżu piekarni zauważyli zaparkowane auto, a gdy jeden z policjantów podchodził do lokalu handlowego, wybiegł z niego mężczyzna. Między podejrzewanym o włamanie a interweniującymi policjantami doszło do szamotaniny. Napastnik wyposażony w kastet i składany nóż ruszył w stronę jednego z funkcjonariuszy. Zdecydowane działania zaowocowały obezwładnieniem i zatrzymaniem groźnego przestępcy.

Po krótkiej chwili, interweniujący policjanci zauważyli, że wewnątrz lokalu znajduje się ktoś jeszcze. Okazało się, że kolejny z włamywaczy ukrył się za ladą sklepową. Policjanci odcięli mu ewentualną drogę ucieczki i po chwili podzielił los swojego kolegi.

Trzeci z podejrzanych, który przebywał w zaparkowanym aucie, wykorzystując zamieszanie uciekł z niego. Do jego poszukiwań skierowane zostały dodatkowe policyjne patrole. Do działań zaangażowany został również technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany już po kilku godzinach od zdarzenia.

Policjanci przeszukali i zabezpieczyli na policyjnym parkingu pojazd, który wykorzystywany był do przestępczego procederu. Podczas oględzin samochodu, policjanci znaleźli w nim m.in. 4 łomy, tzw. łamaki czy skradzioną wcześniej kasetkę z pieniędzmi.

Sprawcami kradzieży z włamaniem do lokalu piekarni okazali się mężczyźni w wieku 29, 38 i 43 lat. Wszyscy znani byli olsztyńskim policjantom z wcześniejszych zdarzeń o podobnym charakterze. Każdy ze sprawców na swoim koncie miał przynajmniej kilka przestępstw kradzieży z włamaniem, za które orzekano wobec nich kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Nie tak dawno, bo zaledwie pod koniec 2019 roku, recydywiści opuścili zakłady karne, w których przebywali w związku z przestępstwami popełnionymi przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu czy związanymi z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

W środę (20.01.2021) mężczyźni zostaną przesłuchani i przedstawione zostaną im zarzuty kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje kary do 10 lat więzienia. W związku z popełnieniem przestępstwa w warunkach recydywy ich przyszła kara może wzrosnąć o połowę.

Doszło do walki olsztyńskich policjantów z gangiem włamywaczy. Mieli kastet i nóż

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 4
Nie lubię 2

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x